| anonim_4396 a întrebat:

Eu si fostul cel mai bun prieten al meu suntem certati de 1 an. nu ne vorbim nu ne salutam, nu am gresit cu nimic fata de el, numai ca el era gelos ca aveam iubit si mereu era arogant si distant parca abia astepta sa ne certam,parca se simtea obligat sa vorbeasca cu mine,gasea tot felul de motive fara sens.
acum nu mai vorbim si imi pare rau am fost mult timp prieteni si a fost o prietenie prea frumoasa ca sa se sfarseasca asa.
nu am ce sa fac ce sa ii spun, nu vorbeste cu mine si sigur daca as incerca sa vorbesc cu el mi, ar intoarce spatele sau mi, ar raspunde urat.
nu prea stiu ce este de facut in acest caz, vreau doar sa inteleaga ca mi-as dori macar sa ne salutam dupa tot ce a fost intre noi

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asuma-ti riscul si incearca sa vorbesti cu el, lasa-ti trecutul sa fie trecut si cine stie... poate reusiti sa va apropiati din nou

| FoarteTareFrate a răspuns:

Te.ai gandit ca poate prietenul tau te placea? Altfel de ce ati fi fost super prieteni si cum tu te.ai combinat cu un tip, s.a racit? Atunci cand o persoana are sperante si ele sunt distruse, i se taie tot cheful... Gandeste.te sa fi fost tu in locul lui, sa va intelegeti super bine si tu sa te indragostesti rau de el, sa ai sperante ca si el te va placea, si deodata sa isi faca iubita. Nu iti cade cerul in cap? Acum mai ai iubitul acela? Poate nu, si chiar daca nu l.ai avea, ce s.a intamplat nu poate fi trecut cu vederea pentru amicul tau. Eu zic sa il prinzi odata, sa il chemi si sa ii spui ca vrei sa stii de ce s.a suparat pe tine, ii spui ca nu ai de gand sa il pui sa se impace cu tine, doar vrei sa stii. Si daca ti.ar spune, ar fi mult mai simplu sa rezolvi situatia dupa... Incearca, comunicarea este cea mai buna cale in toate, incearca sa aflii. Bafta! Fundita?happy