| Regina2001 a întrebat:

Eu si iubitul meu nu avem o relatie foarte deschisa, ne iubim dar suntem foarte timizi...Nu stim ce sa ne spunem unul altuia.Eu am mai avut o relatie inainte cu un baiat care l-am iubit si cu el vorbeam orice, dar cu actuallul prieten nu pot vorbi chiar orice.Ce sa fac? Oare ar trebui sa-i spun si lui aceasta problema? Sau aveti vreo alta idee?

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Comunicarea e cheia unei relatii de succes. Vorbeste-i orice, chiar daca-ti e teama.

| Matt24 a răspuns:

Spune-i.Spune-i si ca ai vrea sa vorbiti despre orice, poate si el simte la fel dar nu stie cum sa-ti spuna

| Naяutσ a răspuns:

Petreceti mai mult timp cu el, pana va obisnuiti unul cu altul, poti vorbi deschis cu el despre asta!
Bafta! happy

| Charice a răspuns:

Da trebuie sa fi sincera cu el si incerca sa fi deschisa nu-l mai compara cu fostul si incerca sa ai o relatie deschisa cu el happy

| Giada a răspuns:

Daca sunteti la inceput e oarecum normal happy
Insa daca sunteti de ceva timp impreuna, nu e prea e ok. Incearca sa-i spui ca tu vrei o persoana cu care sa poti vorbi orice si ca nu prea te multumeste situatia asta. happy
Sper ca te-am ajutat. :*