| Ella_Maya_1984 a întrebat:

Eu si prietenii mei ne cunoastem de 5 ani. De aproape un an ni s-a alaturat in grup un baiat nou. De cand a venit acel baiat relatiile noastre s-au schimbat. Au fost mai slabite. Acum... dupa un an de zile (de cand a inceput vacanta mai exact) ne certam in continuu toti. Nu este zi in care sa nu ne certam pe motive banale. Pe scurt ne certam din orice. Acum suntem in doua tabere diferite si suntem foarte reci unul cu altul. Saptamana trecuta doi dintre baieti s-au luat si la bataie pe motiv ca am fost in parc si pe el nu l-am invitat pentru ca dormea si ne-a spus sa nu il deranjam. Este oare vreo cale ca relatia noastra sa revina la normal si sa fim TOTI iar o gasca unita?

4 răspunsuri:
| Ionu?R1995 a răspuns:

Incercati sa va strangeti toti sa vorbiti, sa cautati o rezolvare cu totii. Ca daca te apuci tu, o sa-ti fie foarte greu. Ar putea fi o mica problema si noul baiat din grup. Na, unii ce s-au gandit. e nou hai sa-l integram mai bine. Dar au sfarsit sa petreaca timpul mai mult cu el (sper sa nu gresesc). Mai bine te consulti cu ei, decat sa faci de capul tau. si dupa spusele noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vina baiatului e vina voastra, a tuturor. cresteti, va "maturizati" aveti fite din ce in ce mai mari in cap. aceste " prietenii" nu tin toata viata, nu fii naiva

| MidnightR a răspuns:

Baiatul ala nou doar a inclinat balanta.
Nu avea cum sa distruga relatiile de unul singur, probabil era deja intr-un punct culminant, doar ca nu observaserati dinainte.Si ce prieteni sunt aia care se cearta dintr-un motiv asa penibil?

| madalinamadu a răspuns:

Încercaţi să faceţi lucrurile care vă făceau înainte fericiţi şi evitaţi conflictele astea din nimicuri. Este posibil ca relaţia dintre voi să se fi schimbat deoarece aţi crescut şi aţi descoperit pasiuni noi. Încercaţi să discutaţi despre lucrurile care vă plac în prezent şi hotărâţi împreună ce activităţi vreţi să faceţi.