| Elena_Andraa_2001 a întrebat:

Am o relație cu un băiat de 1 an jumate dar ne cunoaștem de 4 ani,ne certăm pe fiecare zi,din motive banale,mai mult e vina mea,îmi fac tot felul de ideii și mna. sad îl iubesc foarte mult pe băiatul ăsta și știu că și el pe mine, ne-am făcut planuri de viitor chiar dacă suntem mici ( eu am 15 ani jumate iar el 16 ) Ziceți-mi și mie cum să fac să fac în așa fel încât să fie înebunit după mine și să îl fac fericit, vă rog mult! Dau fundă pentru cel mai bun răspuns ❤️

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Cum ai spus si tu va certati mai mult din vina mea. Te inteleg ca si eu in general ma cert (si nu numai cu el) tot din vina mea.
Ce am facut eu si ce poti face si tu e sa incerci macar sa nu mai fie vina ta. Nu stiu ce vrei sa spui prin ''idei'' dar in general mai lasa de la tine. Baietii sunt mai imaturi si in general in viata ca sa ti anumite persoane langa tine sau ca sa reusesti ceva trebuie sa mai lasi si de la tine. Stiu, e greu dar nu ai ce sa-i faci. Eu am 19 ani si pot sa-ti spun sincer ca am avut numai de castigat de cand am inceput sa mai las si de la mine. Intotdeauna incerc sa ma gandesc inainte daca are rost sau nu sa pornesc o cearta. De cele mai multe ori chiar nu are rost asa ca o las balta. Pot spune ca asta e una din cele mai importante lectii de viata si chiar m-am obisnuit sa mai las de la mine. Nu e atat de greu odata ce incerci. Vei avea numai rezultate bune.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta aproape am facut infarct cat pe aci sa ma trezesc cu smurdul la usa. domnisoara esti prea disperata si obsedata de prietenul tau, habar nu am cum rezista saracul baiat cu asa fata sacaitoare pun pariu ca vrea sa scape de tine cat mai repede dar nu stie cum sa o zica, auzi deja planuri de viitor halele maica sfanta, voi sunteti la varsta la care trebuie sa va pregatiti de studentie nu sa va faceti planuri viitor impreuna helloooo

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu vei reusi sa te abtii si/sau sa-ti modifici comportamentul artagos/scandalagiu, in loc sa ti-l apropii/subjugi pentru a reusi sa-l faci sa devina "innebunit" dupa tine vei reusi intr-un anumit timp, insa nu foarte indelungat sa obtii exact contrariul.Nu poti fi si fericit/extaziat si suparat/necajit in acel timp. Ar fi indicat sa meditezi pentru a preveni o astfel de ipoteza posibila.

| neutrino a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu-ti fortezi norocul si sa-ti vezi linistita de aceasta relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va certati zilnic nu vad cum naiba sa il faci fericit. cred ca are dureri de cap de fiecare data cand stie ca trebuie sa va intalniti. "planuri de viitor" laughing buna asta. Daca as avea un euro de cate ori am auzit prostia asta din gura la copii de varsta ta Zuckerberg era sarac pe langa mine. aceste "planuri "doar arata cat de imaturi sunteti avand in vedere ca stiti doar sa va certati.

| Zuzuca11 a răspuns:

Fii tu insati si intereseaza-te de lucruti care ii plac si lui si cand nu prea aveti despre ce vorbi adu vorba despre lucrul lui preferat