| nobody_9468 a întrebat:

Eu stau intr-un cartier unde nu am prieteni.Nu e vorba ca sunt inchisa in mine, ci ca acum 3 ani am avut probleme cu un baiat{probleme din punctul parintilor de vederelaughing} si am decis ca e mai bine sa nu ma imprietensc cu cei de pe aici, plus ca tata considera pe toti niste cocalari saraci, sarantoci.Toti de pe aici ma considera o figuranta cu banistraight face.
Vara asta vreau sa merg sa stau la bunica, la bloc, unde sunt prietenii mei.Eu stau cam la 30 de minute{pe jos} de oras, problema e ca ai mei nu vor sa ma lase la bloc fiindca zic ca e golaneala si umblu toata ziua aiurea.
Aici nu am ce facecrying. Stau, mananc, intru pe calculator si dormstraight face. Imi zic"citeste si tu, mai intri in gradina la treaba", ceea ce mi se pare de-a dreptul ciudat este ca ei inca n-au observat{sau au observat, dar nu vor sa creada asta} ca eu nu sunt genul de fata care sa faca treaba in gradina si sa stea acasahappy. Niciodata nu mi-a placut sa fac ce vor ei, mai ales ca acum am stat doar 3 zile acasa si ma simt deprimata.Nu am chef de nimic, daca ma aranjez si eu cine sa ma vada?{eu, pe mine in oglinda}. E aiurea viata la taracrying, asa ii zic eubig grin.
Ce pot sa fac sa-i conving sa ma lase la bloc? Sa inteleaga ca am 14 ani si vreau sa-mi traiesc viata.Intodeauna imi zic"eu la anii tai..." faceau si rodeaulaughingstraight face. Tocmai de aceea ar trebui sa ma lase pe mine sa-mi traiesc adolescenta, fiindca eu au fost nevoiti sa munceascastraight face.
Intr-adevar, poate exagerez cu pretentiile, doar ca nu-i mai suport.Vad aceleasi fete zi de zi, din ce in ce mai intunecate, mor aicilaughingstraight face. Serios...

Răspuns Câştigător
| maduts a răspuns:

Pai ar trebui sa le demonstrezi ca stii sa ai grija singura de tine. ei ar trebui sa aiba incredere in tine.succeswinking

4 răspunsuri:
| nobody_9468 explică:

@h2olover-nu e chiar atat de grav incat sa-ti fie mila de minelaughing. Adica sambata si duminica eu oricum plec toata ziua de acasa, prin orashappy. Si in restul saptamanii mai vin cateva prietene pe la mine si eu pe la ele.Doar ca eu mor o singura zi cat stau acasa, dap-ai cand ma gandesc ca voi face aceleasi lucruri toata vara.Ideea e ca planuri as avea, doar ca nu ma lasa oamenii astia sa mi le pun in practicastraight face.

| JustLiveYourLife a răspuns:

Pai ar trebui sa ai o discutie calma cu ei in care sa le explicii situatia ta si sa le spui ca poti avea grija de tine. Daca nu merge cu discutia calma, nu stiu ce sa faci. Oricum, bafta multa :-d

| HappyYoyo a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te gandesti ca ai nevoie de multa rabdare pentru asta. incearca sa vezi ce activitati iti face placere sa faci, poti citi carti bune, intr-adevar! de asemenea incearca sa filtrezi putin prietenii, nu iesi cu oricine! ia lucrurile incet, incearca sa vorbesti cu parintii tai si sa vezi ce asteapta de la tine, asta iti va usura alegerea. nu incerca sa cauti prieteni doar de dragu de a-ti petrece timp cu cineva, cauta-i pe cei care merita timpul tauhappy si ai grija cu cine te cuplezi pe viitor.

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Mi-e mila de tine. Incearca sa le zici ca unde stai tu nu ai cu cine sa vorbesti si ca te vei inchide in tine curand, sau sa vb cu prietenii tai pe mess si atunci cand mai pleaca parintii tai prin oras sa vina prietenii la tine