| anonim_4396 a întrebat:

Eu stau intr-un oras mic, si as vrea sa ma mut singura ori in Bucuresti ori in Iasi cu chirie. Cum e viata atunci cand pleci de langa parinti? La voi cum a fost aceasta experienta?

1 răspuns:
| blackmoon a răspuns:

Pai sincer la inceput a fost foarte fain adica eu eram captiva in sensul ca nu prea ma lasu unde vroiam eu sa merg asa ca o perioada a fost foarte frumos pana cand mam vazut ingramadita de haine murdare ce trebuiau spalate mizerie mancare fasfood si asa am inceput sa fac curat sa fac mancare si sa spal desigur ca la inceput nu mam priceput dar am avansat foarte repede si acum sunt foarte mandra ca pot avea grija de mine in partea cu banii daca nu ai un job stabil si platit bine asta daca vrei sa nu mai ai parte de ajutorul lor pentru ca ai de platit chirie lumina cablu internet plus mancare haine si bani de buzunar asa ca da e cam greu dar poate asa o sa inveti cat de grea e viata si o sa ii pretuiesti mai mult pe parinti tai si sacrificiile pe care le fac pentru tine sper ca ti-am fost de ajutor succes si sper sa iei decizia corecta!