| laura_6693 a întrebat:

Eu sunt o fata foarte emotiva care imi arat usor emotiile si sentimentele.De jumatate de an imi place enorm de mult de un baiat[ba chiar il consider perfect pentru minesad] si el stie si am crezut ca am sanse la el dupa cum vorbeam pe mess.Si acum cateva zile mi-a dat de inteles ca nu ma place si am plans enorm dar m-am obisnuit cred...Si tot de cateva zile prietena mea cea mai buna s-a schimbat complet fata de mine, abia imi mai zice 2 cuvinte si nu am mai iesit in oras.Am intrebato daca este suparata pe mine si mi-a zis ca nu, doar ca este ocupata; mi s-a parut mie ceva suspect.Si astazi mi-a zis ca este cu baiatul de care imi place de cateva zile.Va vine sa credeti?straight face. Mie una nu.Am plans enorm si continui sa plang, este enorm de dureros. mi-a si zis ca a iesit cu el.Numai cand mi i-am imaginat...straight facecrying Si imi imaginez cand ies ei in oras.Prietena mea stie prin ce am trecut cu baiatu asta [adica cat am plans pentru el]si totusi s-a combinat cu el fara sa-i pese.Si in loc sa vorbeasca cu mine ea nu ma mai baga in seama.Stiu ca pentru altii nu pare nimic important sau cine stie ce. Dar pentru mine e catastrofal. A picat cerul pe minestraight face, si simt ca nu fac fata situatiei. Ce fel de prietena, si ce baiat.cryingDati-mi sfaturi va rog ce sa fac sa-mi revin si ce sa fac o solutie sa-mi fie mai bine.Va multumesc >anticipat:*big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce, inainte sa cunosti bine un baiat, adica sa vorbesti suficient de mult, sa nu te mai gandesti ca e perfect pentru tine. tu te-ai indragostit numai de o plasmuire a imaginatiei tale si ai preferat sa iti dai sperante singura. daca tu ii esti indiferenta chiar nu e perfect pentru tine. un baiat perfect pentru tine e acela caruia ii pasa, care te iubeste, care te baga in seama, care te asculta. nu confunda lucrurile. alege sa traiesti ceva frumos si nu mai prefera sa traiesti din drame pentru ca apoi vei reveni cu o intrebare de genul: de ce nu mai ai stima pentru tine si de ce te temi mereu ca vei fi parasita? nu zic neaparat de tine, dar am vazut genul asta de intrebari si cred ca asa a inceput totul.
alege-ti o prietena care vorbeste cu tine, las-o pe ea.

3 răspunsuri:
| alleecsandra a răspuns:

Clar ca nu iti este prietena, si pentru binele tau incearca sa l uiti pe el si cauta ti alta prietena!

| alleecsandra a răspuns:

O si paruiamlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii eu cred ca prietena aia e Qurva ca iti ia baiatul de mult visat stti si eu am trecut prin asta numai ca prietena mea s-a combinat cu altcineva din fericire uite adcuma vine vara si cred ca timpul va rezolva totul