| Qwwww a întrebat:

Eu unul m-am săturat, am aproape 18 ani( fără 2 săptămâni), și pur și simplu nu îmi dau seama de ce nu am parte de nici măcar o fată...
Stați să vă explic cum stă treaba:
1.Acum un an mă simțeam foarte complexat doarece eram foarte slab, și am zis o.k. e timpul pentru o schimbare fetelor nu le plac băieții slabi, așa că m-am apucat de sală. După 1 an am constatat o transformare radicală a fizicului meu, bineânțeles cu multă muncă și mulți bani investiți, dar și cu 60 de kg sau 75 tot respins de fete sunt.
2.Atunci am zis că problema nu este la fizic ci la stilul meu, așa că l-am schimbat( freză nouă, haine noi) dar succes la fete= 0
3. Am crezut că fetelor le plac băieții siguri pe ei, nu cei timizi ca mine așa că am început să mă schimb și aproape am reușit, dar și data asta am eșuat în materie de fete, de 8 martie am dat flori la o fată de pe stradă, deoarece nu am găsit-o pe alta, mi-ar place foarte mult să vorbesc cu o fată... Dar na asta e! Fetele nu sunt pentru mine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te uiti cam departe dupa fete!
Incearca sa-ti faci o prietena dintre colegele de liceu, pentru ca ai sanse mai mari, decat cu una de pe strada.
Fii respectuos si amabil, zambind fetelor care iti plac, salutandu-le si intrebandu-le calm, ce mai fac.

| Staind a răspuns:

Nu te schimba pentru fete. Vin si pleaca.
Esti sigur pe tine sau doar afisezi o siguranta falsa?
Ca sa fii sigur pe tine...e nevoie sa te simti bine cu tine. Ori tu...te tot schimbi.

| devilshelp a răspuns:

Nu mai incerca atat de greu. Fii tu insuti si o sa gasesti pe cineva. Dar trebuie si sa fii social. Sa faci cunostiinta si cu alta lume, nu sa stai doar cu prietenii tai (dar sa nu ii excluzi)

| OMicaRebela666 a răspuns:

Nu ai sa rezolvi nimic daca te schimbi. Poate doar trebuie sa astepti, daca ai sa tot fugi dupa fete n-o sa ajute cu nimic.Tu trebuie sa fii tu insuti, poate fetelor le va placea de tine mai mult.Asta a fost parerea mea, o iei in seama daca vrei, dar as vrea totusi sa te gandesti la ce am scris happy