| UchihaShisui88 a întrebat:

Eu unul sincer nu as dori sa plictisesc pe cineva cu o astfel de intrebare, dar recunosc sincer fara rusine ca eu iubesc nespus de mult o fata o cunosc din clasa a 7a si acum sutem a 9a si suntem la acelasi liceu, ea inseamna mult pentru mine este foarte frumoasa si deosebita cum rar intalnesti si eu ca un mare prost nu m-am comportat asa cum trebuia cu ea ...Liceul este greu ca toate licele si nu am mult timp sa actionez dar vreau sa o fac sa ma placa sa ii spun cea ce simt cu adevarat pentru ea dar nu stiu cum sa o fac sa... dati o idee va rog din tot sufletul mai ales astia care iubiti sau ati iubit pe cineva ce ar trebui sa fac sad Simnt ca as putea trece peste orice sa o stiu pe ea ca ma vede altcumva

2 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Bună!
Din câte am citit am înțeles că tu chiar o iubești, deci ai fi disponibil să îți schimbi felul de a fi.Eu cred că ar trebui să începi prin a-i cere sincer iertare pentru ce i-ai făcut și să încercați să deveniți amici.Fă lucruri simplu care nu pot să o rănească. Fii doar tu, așa cum esti și sigur îi vei câștiga amiciția și, de ce nu, prietenia.

| justadream94 a răspuns:

Cum te-ai comportat mai exact cu ea? de obicei o fata isi doreste de la un baiat sa o faca fericita si sa o iubeasca(in mare)poate cunosti vreo prietena de a ei care te poate ajuta sa faci rost de un numar de telefon sau un prieten care te poate ajuta sa iei legatura cu ea..nu cred ca ai ceva de pierut invit-o undeva si spune-i ce simti,dar incearca sa ii demonstrezi asta,fara emotii cu tupeu,dar si bun simt, daca accepta e clar intesata de tine si ar trebui sa stii ca ai inceput cu dreptul, daca te refuza nu e un capat de tara, lumea e plina de fete, nu toate ca ea, dar mai sunt si altele mai bune poate..sa nu te gandesti ca daca iese cu tine iti face un favor, e o ocazie pentru amandoi sa va simtiti bine.