| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, invat foarte bine, sunt draguta, am prieteni si, totusi, nu am avut niciodata iubit, si nici nu prea sunt cautata ca alte fete. Sincer, nu inteleg de ce. Am ajuns sa cred ca, poate, e ceva in neregula cu mine. Toti baietii pe care i-am placut ori nu m-au placut, ori nu le-am spus ca ii plac. Nu inteleg de ce toate fetele au iubiti si eu nu. Si nu vreau sa fiu rautacioasa, dar ma simt prost pentru ca deja am 17 ani! Si nu e vorba doar de varsta, ci si de nevoile aferente. Mi-e si rusine ca nu stiu sa sarut. Poate ma luminati voi cu un raspuns sad

Răspuns Câştigător
| casperboyy a răspuns:

Stai linistita nu e un capat de tara. Inveti bine esti draguta o sa vina si iubitul. Eu am cunoscut o fata la balul din a 12 a de exemplu ne-am sarutat de mama focului. Desi aveam o groaza de ani de sarutat in spate nici nu mi-a trecut prin cap ca ea nu a mai avut niciodata prieten sau ca nu mai sarutase niciodata. Se prind super repede chestiile astea nu trimiti racheta pe luna. Nu te mai stresa nici de prietenele tale sau de toti papagalii. Citeste, invata lucruri noi bucura-te de viata fa drumetii la munte, plimba-te pe malul marii ca o sa ajungi peste 6 ani ca mine in sesiune si o sa duci dorul varstei care o ai tu acum si nu aveai nici o grija. Promite-mi DA. Fi fata desteapta si pe la 21-22 de ani incolo daca ai ceva in cap o sa invarti barbatii pe degete. Crede-ma.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oau! Ai nevoi aferente! mai, sa fie chiar asa?! dar oare de ce nu esti curtata? Poate iti miroase gura si nu stii, sau dela subtioara nu emani very atractive!, mai ales in zilele de ciclu... Nu cumva esti cu nasul pe sus, sau emiti "porumbei"? stii sa te imbraci?! daca toate astea sunt ok, mai scrie-ne! Success!

| Encore a răspuns:

Vai nasol...

Iti dai seama daca acum abia salivezi dupa un sarut... te prinde 20 de ani virgina...

Totusi incerca sa fi mai tupeista, nu cred ca nu se uita nici un baiat dupa tine, daca ai zis ca esti si draguta, mai bine uitete in jur si vezi ce baietii crezi ca se uita dupa tine nu stiu cum sa iti explic oricum mai tupeista big grin...

| Nastia a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine doar k tu inca nu stii cum sa t porti ca sa-i atragi, ...incearca sa pari interesanta sa comunici mai mult, sa spui ce faci tu in timpul liber, ce iti place...
cand ramai singura cu baiatul placut de tine vezi cum te porti cu el, asteapta si tu de la el, nu incepe discutii plicticoase tocmai atunci, mai bine nu vorbi, asa ii dai timp sa se gandeasca cum ar putea sa se apropie de tine sa te sarute sau sa-ti zica daca vrei sa fi cu el,. ...incearca sa te imbraci si tu mai sexy si mai provocatoare si arata-ti adevaratele valori, calitati, machiaza-te[daca vrei, uneori asta te face sa ai mai mult tupeu si parca iti da curaj]incearca sa fi cat mai feminina si cat mai naturala, ...chestia cu sarutul nu ar trebui sa te streseze pentru ca nu e nimic complicat sau greu, .cand vei primi primul sarut o sa vezi k te vei descurca,... o sa-ti vina tie in cap c trebuie sa faci cu buzele,... e vorba doar de el, in momentul ala o sa stii c sa faci pentru ca o sa simti cv, .cam atat, ...succes!

| alexa a răspuns:

Nu e cazul sa intri in panica. Din cate am inteles din intrebarea ta esti isteata si dragutzica...Ai doar 17 ani.Sa nu faci greseala sa cazi in bratele oricui. Daca tot n-ai avut iubit pana acum fa in asa fel incat primul sa fie unul special chiar daca va trebui sa mai astepti.

| claudiarebecca a răspuns:

Don't worry si eu am asteptat mai mult... pana pe la vreo 19... si eu credeam ca e ceva in neregula cu mine. but u know. it worth waiting. acum am o relatie de un an de zile, cu un tip super - si dragut si destept... de faza cu sarutul nu-ti fie teama, mare chestie tehnica nu e - take a look on youtube how to kiss, oricum nu-ti baga nimeni limba in gura direct. succes

| Brotacelu a răspuns:

Poi ia da-mi id-ul sau nr de tel sa vb... poate se leaga vreo idila big grin happy tongue

P. s: trimite-mi mesaj privatwinking

| Brotacelu a răspuns:

Discutam mai multe prin mesaje private
sa vezi ca nu te faci de ras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e scurta, ma tem ca o sa ajungi in prag de sinucidere! iti dai sema femee o sa devi lezbianca...:X:X:wow fft tragic in fond don't worry be happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa te anvat eu?
eu am 24 si sunt fata. tear interesa o relatie cu mine. da-mi raspuns pe id pavelgabi56

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti trebuie acum iubiti pentru ca esti tanara.Ai toata viata inainte! si lasa ca vei avea iubit la momentul potrivit! happy

| ecaterina_9868 a răspuns:

Esti foarte tinerica! Ar trebui sa te bucuri ca n-ai inceput inca cu iubiti! Ai timp toata viata. Poate sunt cam demodata dar cred ca ar trebui sa astepti sa vina de la sine. O sa recunosti dragostea adevarata. De ce fetele vor sa se risipeasca in tot felul de aventuri care pana la urma nu fac decat sa te dezamageasca?
Ecleziastul (Biblia) spune ca toate lucrurile isi au vremea lor.
Si tot acolo, in Cantatrea Cantarilor, se spune, citez din memorie "nu treziti dragostea, pana nu vine ea"
Stiu cum e cu chestia asta, toate fetele au prieteni, eu sunt draguta si nu am...Am trecut pe aici si n-am facut decat sa gresesc si sa regret.Nu m-a invatat nimeni, nu aveam pe nimeni apropiat sa-mi explice... Bucura-te de tinerete, vei avea timp sa iubesti. Cu cat esti mai rabdatoare, cu cat vei pastra darurile ce ti le-a dat Dumnezeu pentru baiatul care le merita, cu atat vei fi mai fericita...Cred ca miresele n-ar mai trebu sa se imbrace in alb in ziua de azi, mai degraba in rosu, mov... Ce mai simbolizeaza albul, coronita de lamaita?

| danny8722 a răspuns:

Nu te ingrijora, tu esti ok, numai ca nu ai dat de baiatul potrivit...Cand o sa dai de el, o sa te inteleaga, o sa te respecte, o sa te invete sa saruti si o sa te iubeasca sigur mai mult decat pe alta fata...Iti spun din propria experienta...Sa ai grija de tine.Ciao