| UchihaShisui88 a întrebat:

Eu unul sincer nu as dori sa plictisesc pe cineva cu o astfel de intrebare, dar recunosc sincer fara rusine ca eu iubesc nespus de mult o fata o cunosc din clasa a 7a si acum sutem a 9a si suntem la acelasi liceu, ea inseamna mult pentru mine este foarte frumoasa si deosebita cum rar intalnesti si eu ca un mare prost nu m-am comportat asa cum trebuia cu ea ...Liceul este greu ca toate licele si nu am mult timp sa actionez dar vreau sa o fac sa ma placa sa ii spun cea ce simt cu adevarat pentru ea dar nu stiu cum sa o fac sa... dati o idee va rog din tot sufletul mai ales astia care iubiti sau ati iubit pe cineva ce ar trebui sa fac Simnt ca as putea trece peste orice sa o stiu pe ea ca ma vede altcumva

5 răspunsuri:
| Caty2000 a răspuns:

Scrie-i : - cum pot sa-i spun la o fata ca o iubesc? Cum va spune ea asa fa si va fi foarte incintata!

| Aeri a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii demonstrezi ce simti pentru ea prin apropiere, discutii, incearca intai sa aflii ce ii place si ce nu, sa aveti puncte comune adica. Apoi daca vezi ca e receptiva si iti raspunde si ea, spune-i direct ce simti! Uneori cea mai buna cale de a ajunge la inima unei fete este sa i-o castigi intai si apoi sa fii direct cu ea, dar ai grija sa nu ajungi la maxim! Adica sa ii spui ca iti place de ea, dar apoi sa o sufoci si sa o presezi mereu! Cel mai simplu este sa o iubesti in continuare si pentru ea sa te schimbi, iar restul va veni de la sine!

| mixxjim a răspuns:

O floare cu scuze pentru ca nu te-ai purtat cum trebuie? eventual in fiecare zi, pana iti accepta scuzele? daca spui ca e deosebita sigur o sa-i placa faza cu floarea happy dupa ce-ti accepta scuzele poti sa incerci sa o inviti la un filma sau la o plimbare, eventual tot cu cate o floare. nu poti sa te duci direct la ea sa-i spui "am fost cam porc, scuza-ma, hai la club" laughing poate fi cam scump dar daca spui ca o iubesti atat de mult si ea e deosebita merita efortul, si putine fete rezista la fazele cu flori, oricat de dure ar parea. incearca cel putin sa vezi cum reactioneaza. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are postarea ta cu categoria A/F?

| danadana28 a răspuns:

Totul e sa o iei incet. Incepe prin discutii despre scoala, poate dupa aia sa va faceti temele impreuna, sa invatati impreuna pentru teste si teze, etc. Iesiti in weekend la un film, la plimbare. Ofera-i multe atentii, dar nu scumpe. O banala floare poate face mai multe minuni decat un kilogram de aur. Daca e o fata deosebita fii si tu deosebit. Nu ii spune verde in fata: Baaa, gagica, esti misto... cum fac baietii in general, ci, dupa ce deveniti mai apropiati, recita-i o poezie, sau compune-o chiar tu. Poate pare de moda veche, dar sunt sigura ca ii va placea. Sun-o seara si spune-i noapte buna, dar n-o sufoca cu telefoanele. Bafta!