| dsfsdf a întrebat:

Eu vreau sa imi cumpar un playstation si am vazut ca un ps are 3 mufe de bagat in tv rosu,galben, alb, dar tv-ul are doar unu alb si unu galben merge si fara ala rosu? FUnda +vot celui mai corect raspuns

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

E posibil la TV să ai următoarea combinaţie de mufe RCA input :
galben - intrare semnal video complex
roşu - intrare semnal audio canal dreapta
alb - intrare semnal audio canal stânga
Deci vei avea sunet mono în acest caz.

1 răspuns:
| Havoc a răspuns:

Pai inseamna sti mufele alea se numesc cabluri av adica audio video sti deci orkum s-ar putea de ex daca tu zici asa sa nu iti mearga sunetul adica da rosul e pentru sunet dar daca ai altundeva in camera alt tv iti va merge daca tv are rosu galben si alb funda plizzz