| AlbertoAby a întrebat:

Salu am un playstation 3 sa-l pun la tv dar daca cumpar o mufa cu un capat hdmi si altul cu 3 mufe(rosu alb galben) V-a functiona la tv?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai cum. Nu poti trece direct semnalul de la analogic la digital(rca-hdmi). Daca vrei digital, iei un hdmi-hdmi sau hdmi-dvi, atunci e posibil.

| simpluone a răspuns:

Salut

Nu va functiona si oricum un astfel de cablu nu vei gasi. Trebuie ori HDMI-HDMI ori cablu special de playstation cu cele 3 mufe (rosu, alb, galben). Pentru cablul de care ai spus tu iti trebuie un convertor de la HMDI la Video Composite/Audio (doua semnale diferite)

| johnyxus a răspuns:

Daca are si ps-ul port si tv-ul desigur.