| anonim_4396 a întrebat:

Exact ce se intampla daca nu mănânc 5 zile și beau doar apa?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ajungi la urgente intr-un final
nu va mai uitati in gura la toti limitatii care promoveaza pe retele sociale aceste prostii de "posturi intermitente", de la caz la caz unii pot rezista iar altii pot ajunge sa se imbolnaveasca, nu este ceva ce ar trebui toti oamenii sa aplice

sunt unii care sparg 5 randuri de caramizi cu mana, dar cati pot face asta? mai sunt 2-3-5 ca si ei, dar restul?

ce am vrut sa zic cu exemplul caramizilor este ca unii sunt capabili sa tina aceste posturi altii nu!

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Doar ti se curata colonul si intra in stand by pana primeste din nou mancare, pe care o va asimila in totalitate, fiindca a fost lasat fara mancare, deci isi va face provizii duble ceea ce va duce la luarea in greutate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să îți fie foarte foame și o să fii f slăbit. Și cu ceva noroc poate nu ajungi la spital.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu merge asa.Nu asa se fac curele de slabire, mai ales daca esti adolescenta.
Corpul uman e ca o masinarie iar fara hrana nu mai functioneaza.E foarte posibil ca dupa numai o zi sa lesini.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Dar sunt foarte mulți oameni care rezista săptămâni

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur! organismul trebuie antrenat.
Cinci zile e cam mult pentru tineI
Mai bine renunta la unele alimente si fa miscare.
dupa cinci zile de infometare ce faci? te arunci pe pizza si shaoorma?

| mODIN a răspuns:

Daca o faci direct, fara pregatire, te vei simti anemic, obosit si te va durea capul non stop.

Dar daca ai mai facut post intermitent cu cate o zi, doua, cand mergi la 5 va fi doar incomod. Vei da jos cateva kg in schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezechilibre în organism.
Nu-ți recomand așa ceva.

| Cosmin3412 a răspuns:

Încearcă și vezi. Depinde de organism, alții leșină dupa 6ore daca nu mananca. Unii dupa 2 zile si tot asa.
Dar nu vad rostul sa nu mănânci.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin3412):

Sunt foarte supărată de ceva și ma gândeam ca dacă renunț câteva zile la mâncare și beau multa apa ma voi simți mai bine

| Cosmin3412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să-ți treacă supărarea daca renunți la mâncare? Esti culmea.
Mai bine găsește o metodă sa scapi de supărare mai elegant. Fai ceva ce îți place, ce iti lipseste, ce te calmează.