| TeoPT a întrebat:

Examenul de limbă la engleză (clasa a VIII-a) pentru intrarea la clasă de bilingv e greu? Cum vi s-a părut?

3 răspunsuri:
| AlerimxD a răspuns:

Eu am căutat pe net și am întrebat diferite persoane pentru că sunt și eu interesată de bilingv.
Am aflat că este destul de simplu. Dacă la clasă te descurci, citești bine, traduci corect și înțelegi exercițiile nu ți se va părea greu.

Succes la evaluarea națională.
Xoxo, AlerimxD.

| xSoaked a răspuns:

Eu l-am dat anul trecut si mi s-a parut destul de okay, nu a fost nici simplu, dar nici imposibil. Nu ar trebui sa ai probleme daca intr-adevar te descurci foarte bine cu engleza. Totusi, daca nivelul de predare la tine la clasa nu e prea avansat, eu zic sa te apuci sa exersezi din carti de gramatica. Eu, spre exemplu, cred ca l-as fi picat daca nu stiam engleza din afara scolii, ci din clasa ( nu ma refer la meditatii ). Proba orala e putin mai grea, dar nu iti face griji, mai este pana in vara cand se da. Succes!

| Ady_4975 a răspuns:

In anul 2011 cand se va tine Examenul de Bilingv Engleza de la clasa a VIII-a? Va rog spuneti-mi