| alex2321222 a întrebat:

Exercitii pentru fund mai mic si slab.

Sunt baiat, 15ani si am fundul gras. Mi-au spus-o multi si am niste linii mov dar nu stiu de ce.

BEAU SI MANANC GRAS.
Ce sa mananc?
Si mai sus de fund este arcuit.

1 răspuns:
| miriamnagy414 a răspuns:

Sunt fată dar știu câte ceva, poți începe să faci sport, sunt multe aplicații unde găsești exerciții, alergatul, flotările și genoflexiunile ajută.
Încearcă să nu mănânci multă pâine, sau să fie neagră
Cantitatea de calorii contează mult la slăbit chiar dacă nu se va vedea decât peste ceva timp și mâncatul la ore fixe este recomandat
Indicat este să bem 2 l de apă pe zi, poți începe cu 1 și consumă un fruct la micul dejun, de ex un măr, dar fără mere seara pentru că, conțin mulți acizi
Dacă renunți măcar la jumătate din cantitatea de dulciuri pe care le consumi acum se vede mult.
Sper să îți fie de folos?