| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt baiat si am 15ani si am fundul mare... oare este ca mananc gras?,
vr sa il fac sa nu mai para mare orice blugi iau nu conteaza ca sunt largi
sau pe pantaloni de trening

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mănâncă slab.

| FreedomAli a răspuns:

Salut! Din ce înţeleg tu ai o problemă doar cu fundul. Ăsta nu e un lucru rău dacă ai fundul mai evidenţiat, alţii se chinuie pe la sală să şi-l bombezelaughing cum se spune. Dacă faci şi sport îl vei tonifia şi va fi atrăgător. Să ştii că sunt fete cărora le plac băieţii/bărbaţii cu un fund bine definit. Şi baieţi de asemenea cărora le plac fundurile bombate ale altor tipi. Nu-ţi mai fă atatea griji. Chiuswinking

| iamcristinab a răspuns:

Buna, ceea ce trebuie sa faci tu este sa ai un deficit caloric, adica sa mananci zilnic mai putine calorii decat ai tu nevoie, dar sa nu fie un regim strict, ci sa contina multe proteine, carbohidrati si grasimi sanatoase, dar sa nu depasesti necesarul tau de slabit.Incearca sa bei multa apa, sa faci miscare (poti cauta pe Youtube workout-uri, de tip HIIT sunt foarte, foarte bune), si sa ai rabdare, sa te abtii de la dulciuri/fast-food/bauturi pline de calorii etc.
O aplicatie super buna pentru monitorizarea caloriilor este My fitness pal, il gasesti pe magazin play, introduci acolo alimentele si cantitatea.
O alta varianta ar mai fi sa astepti cativa ani si sa te apuci de sala, sa iti dezvolti armonios musculatura atat superioara cat si inferioara.
Sper ca raspunsul meu a fost de folos, mult succes!