| Alien a întrebat:

Exista Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Buna.

Cum putem spune ca Dumnnezeu nu exsista sau sa dai asa intrebare evinent nu exista extraterestri vircolaci sau sfirsitul lumi sin 2012 care este o minciuna! Dumnezeu exista si ne vegheaza de sus!

11 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Wow, ti'ai pus o intrebare la care nimeni nu a putut gasi raspunsul pana acum.Iti dai seama ca nimic nu e concret, parerile sunt impartite. Unii cred in existenta lui, altii nu

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Exista Dumnezeu si nu trebuie sa negam acest lucru, explicatiile sunt fara rost. Cei ce se inchina sau trec pragul unei biserici, manastiri nu poate sa faca acest lucru fara a avea credinta in Dumnezeu.

| StilSanatos a răspuns:

Uita-te in jurul tau, atat la lucrurile bune pe care el le-a dat di mare lui bunatate cat si la lucrurile rele pe care le da datorita noua celor care facem rele si nu pazim poruncile lui, daca EL nu exista atunci cine a mai creat tot ce e pe pamant?
buda?
alah?
zeii?
baal?

| LCD a răspuns:

Evident

| cristina4love a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu.Stii "Daca Dumnezeu nu exista si crezi in El nu pierzi nimic. Dar daca El exista si tu nu crezi, pierzi tot!"

| andreea93_9801 a răspuns:

Normalll ca da...

| Carouri a răspuns:

Cristino nu crede in el din obligatie sau dupa morala aia. Crede in El daca esti sigura de existenta lui...
Eu cred in EL. Exemplul cel mai bun: "REPRODUCEREA"
Uite cat de exacta este reproducerea. Si cum barbatul si femeia contribuie cu ceva pentru a da nastere omului.
Nu am aparut la intamplare.
Trebuie sa fi prost sa nu crezi in Dumnezeu. Stiinta. si big bang, or fi logice dar, poate ca dumnezeu a ordonat big bangul.

| zumba zumba a răspuns:

Aha

| Gabrielle a răspuns:

Normal ca exista. Tu cine crezi ca ne a creat?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De parcă poate cineva să îţi răspundă concret ...toţi au spus că cred în Dumnezeu dar niciunul nu a dovedit...eu nu ştiu ce să îţi spun, dacă există, dacă nu există o să descoperim cu timpul.

Întrebări similare