| Ionut379 a întrebat:

Exista facultatea de Geografie,planificare teritoriala,la distanta?
Facultatea de Geografia turismului este destul de bunicica pentru viitor? Ce posturi de munca ofera aceasta facultate,dupa terminarea studiilor, respectiv a master-ului?
cEL mai bun raspuns o sa fie premiat.

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Din cate stiu, nu se face la distanta, fiindca necesita multa practica. Poti intra pe site-urile universitatilor pentru a vedea exact. Din punctul meu de vedere este undeva la mijloc in ceea ce priveste oportunitatile de angajare dupa terminarea studiilor. Poti deveni ghid turistic, poti lucra intr-o agentie de turism etc.