| Rockstar_1102 a întrebat:

Exista Fantome? Acest lucru ma sacaie intruna.

Răspuns Câştigător
| yogeo12 a răspuns:

Cum sa-ti zic? ti'ai pus banuiesc intrebarea exista sirene? ee exact la fel! nu vom stii niciodata daca exista daca nu le vedem! exista multe dovezi ca ar exista fantome, insa multi au adus dovezi (mai mult presupuneri) n'ar exista! dar acum depinde daca ai sa ajungi sa vezi una poate ai crede sau poate sa fie doar imaginatia ta!
sper ca te am ajutat!

11 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Problema e urmatoarea: niciun om de stiinta de pana acum nu a putut dovedi existenta unei lumi de dincolo. Ceea ce nu se poate experimenta, masura, cuantifica.

| ascovit a răspuns:

"xfact9r"

daca crezi in "fantome" asta nu inseamna ca nu crezi in Dumnezeu.

Permitemi sa-ti sp ca de multe ori aceste "fenomene " se intampla in urmatoarele cazuri. Diavolul vine sub diferite infatisari la oamenii credinciosi. Dar si imaginatia joaca un rol foarte foarte foarte important. Cu cat iti este mai tare frica cu atat ai mai multe sanse sa ti e intample ceve "S. F", insa in acest caz se intampla doar in mintea ta, dar ti se pare atat de real incat tinzi sa crezi ca s-a intamplat cu adevarat.

| Rustin a răspuns:

Ba iti ajunge daca crezi in Dumnezeu
sau tu crezi in alte rahaturi?

| Rustin a răspuns:

Ascovit si daca nu-ti permit? :p

| AsiSoyYo a răspuns:

Nu laughing. Desi au mai fost zvonuri. Uite niste povestiri sau enigme pe care le poti citii :
" Un misterios oras antic descoperit in Rusia "
"Monstrii de sub pamant, descoperiti in Siberia"
"Luna a fost candva locuita?"
"Luna va disparea de pe cer?"
"Enigmele planetei Marte"
"Misterele din jurul Soarelui"
"Blestemul lui Tutankhamon"
"Pietrele blestemate din Duedia"
"Blestemul cantecului ucigas" - iti sugerez sa nu il asculti laughing
"Misterul pietrelor cazute din cer"-In Romania
"Muntii Ceahlaului, un loc plin de enigme"-In Romania
"Intamplari cu fantome din Romania"
"Monstrul din Bucegi"
"Misterul de pe Titanic"
"Autostrada mortii"
"Taramul ascuns de sub Antartica"
"Cazuri celebre de exorcizare si oameni posedati"
"Misterul oamenilor care au ars din senin"
"Verdict final:Napoleon a fost asasinat"
"Disparitia unor grupuri intregi de oameni"
"Fantome de la Casa Alba"- este cea mai misto enigma de pe Terra happy Am citit-o de 25 de ori si inco o mai citesc
Exista si o carte "Enigme de pe Terra" editura DONARIS. gasesti si pe net daca vrei sa o cumperi online. Eu am cartea si ti-o recomand si tie love struck
Sper ca ti-am fost defolos big grin

| GyeBaek a răspuns:

Eu zic ca da dar totusi sansa sa fi bantuit e de 1%

| Meluma a răspuns:

Cred ca da. Pentru mine, fantomele sunt spiritele oamenilor care au murit brusc si nu si-au gasit linistea pe pamant si se razbuna. Totusi, acest lucru nu se poate dovedi stiintific, e dincolo de natura umana. Deci, tot cu dubii ai ramas.

Răspuns utilizator avertizat
| xANONIMx a răspuns:

Nu, doar spiritele. Oamenii care au decedat fiind omorati si care nu-si pot gasi linistea pana nu se razbun, stai linistit, daca nu ai neamuri care au omorat pe cineva sau daca chiar TU nu ai omorat pe cineva nu ai de ce sa te temi. Spiritele uneori sunt speriate din cauza asta : ca nu o sa ajunga in rai sau iad. Asa ca se mai amesteca si printre noi dar nu ne fac nimic tongue. Bafta!

| caracter_8576 a răspuns:

Da! Exista fantome sunt entitati paranormale, exista oameni care percep simturi extrasenzoriale. Si uneori se pot si vedea in poze unele spirite bune apar sub forma de sfera alba acelea nu-s periculoase.

| dedeutza_4556 a răspuns:

Da exista... de fapt ele sunt spirete care nu pot trece pe lumea cealalta din cauza ca le e frica sau au avut o moarte cumplita si vor sa se razbune! chestia cu casele bantuite e ca acolo au locuit oamenii aceeia timp de mult timp, iar cand casa este modernizata atunci se trezesc spiritele! de obicei ele apar in spatiul occidental, iar demonii te poseda si fantomele te sperie sau te omoara...