| anonim_4396 a întrebat:

Exista o posibilitate de a scapa de sentimentul ala de a avea pe cineva langa tine? Asta si in cazul in care nici macar activitatea preferata sau un anumit obiect, sau chiar familia, nu poate sa te scape de acel sentiment? Exista un,, leac"?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Nu ma prea pricep la chestii de genu..."În viața reală, mai ales unde stau eu, e fooarte greu de găsit."
Ai 16 ani, nu? Ai toata viața inainte, mi se pare cam devreme sa-ti faci griji pentru asta. Poate nu găsesti fete mature si cuminti de varsta ta, dar se vor maturiza si ele la un moment dat.Ar trebui sa iti formezi o relație de durata abia dupa 18 ani.
Am 14 ani jumate si ma consider a fi mai matura fata de majoritatea fetelor de varsta mea sau cu cativa ani mai mari pe care le-am intalnit.Am si eu câteodată acest sentiment, dar stiu ca nu voi gasi prea curand un băiat cuminte si inteligent dispus sa aibă o relație la vârsta asta, deci desi interior imi doresc pe cineva ca mine nu mi-as face un prieten pana dupa 18 ani.
"Totuși cel mai mult urăsc când îi văd pe unii care nu au habar pe ce planeta se afla dar totuși au iubita."
Colegele mele cel putin ii considera pe baietii cuminti niste amici.Ele isi doresc un baiat atractiv fizic,dpdv al caracterului pe cineva in genul "bad boy". Daca nu ai un limbaj vulgar,nu fumezi,nu esti sociabil si nu tratezi fetele cu indiferenta nu ai sanse.Cel putin asa sunt colegele mele.
"Deci chestia asta nu o înțeleg și am un fel de,, ciuda". Adică omule, sunt Bun suflet, sunt deștepț, nu mi-as bate joc de o fata, nu as insela-o, nu i-as vorbi urat, nu beau, nu fumez, nu as sta cu o fata doar ca sa o **** De aratat, arat bine, nu te poți plânge de fata mea. Dar când îi văd pe alții care sunt FIX opusul meu și totuși au iubite sincer sunt dezamagit."
Din nou,fetele prefera băieții răi.
Daca esti precum ai spus vei fi dat întotdeauna la o parte.
Nu conteaza doar fizicul,pentru ele e suficient sa fi popular si sa fi opusul a ceea ce esti tu ca sa fi acceptat.

"Da, știu ca fetele de varsta mea sunt cam proaste și imature dar măcar o conversație o ieșire. ceva sa zici ca măcar am încercat si totusi sa zici ca am macar o sansa dar nimic. "
Pentru ca esti la un alt nivel.
Preferi sa fi cu o fata imatura si proasta doar de dragul de a te afla intr-o relație? Mai bine ai astepta pana dupa o anumita varsta si nici atunci nu sunt sanse prea mari sa gasesti pe cineva ca tine.
Ai o singura viata, nu ar trebui s-o irosesti pe relatii fara viitor sau speranțe desarte.
"Dar și când le vezi pe unele ca pun pe Facebook,, boule de ce m-ai inselat" Sau orice alt **** de status în care arata ca suferă după fostul iar mă apuca un sentiment de ala... Cred ca în momente de genu, mai mult de nervi. Suferă fata aia cât suferă dar dacă ar da de un băiat cuminte imediat l-ar respinge. "
Si de ce te-ar interesa? Ar trebui sa fi fericit pentru ca nu te afli intr-o relație cu o astfel de persoana.
Fi fericit ca nu esti precum alti baieti de varsta ta.
Vei gasi si tu o fata inteligentă si cuminte, lumea asta e mare si vei intalni numeroase persoane.
Nu te încrede in oricine si nu mai fi trist cand vezi un băiat lipsit de cunostinte si vulgar inconjurat de numeroase fete, toate fiind materialiste.
"Am vorbit cu fete însă nu înțeleg ce naiba este greșit. Vorbesc frumos, scriu corect gramatical nu ca toți analfabeții, scriu mesaje mai lungi și inteligente deci au ce sa vorbeasca cu mine dar totuși parcă nu sunt atrase."
Nu sunt atrase pentru ca majoritatea fetelor isi doresc opusul tau dpdv al caracterului.
Sunt fete fara viitor.
Băieții cuminti sunt vazuti mai mult drept niste prieteni, niste mici ajutoare, lucru care e in dezavantajul tau.Nu trebuie sa te schimbi pentru a atrage o curv@.
Si din moment ce le esti superior mental o relație între tine si o astfel de persoana n-ar funcționa.
Unora nu le place sa citească mesaje lungi si inteligente precum scrii tu.
"De ce nu sunt ceva de genu : aleluiaaaaa am dat și eu de un băiat deștept? "
Intr-o relație intr-un sens romantic fetele prefera:puternic, idiot si curv@r.
Astia destepti sunt doar pionii.

"În mediul virtual chiar nu se poate. Adică dacă încep sa vorbesc cu o fata mai mult ca sigur o sa mă atașez de ea și sa prind sentimente(nu chiar la fel de puternice ca la una pe care as cunoaste-o IRL) și din cauza asta as simți nevoia măcar sa o strâng în brațe. Cum vrei sa fac eu asta dacă ea se afla în cealalta parte a tarii? Nu am brațe atât de lungi".
Ai putea sa cunosti în mediul virtual o fata asemeni tie care sa stea în acelasi oras cu tine sau in apropiere.
Nu e imposibil...
Si daca reusesti sa tii o relatie la distanta pret de mai multi ani ati putea ajunge la un moment dat sa va întâlniți si chiar sa va mutați împreună. Dupa 18 ani ai mai multe posibilitati.

"Mda.Și mai sunt motive însă dacă as face asta asa avea doar de suferit."
Nu poți stii pana nu incerci.
Daca chiar iti doresti o prietenă si nu cunosti vreo fata de varsta ta la acelasi nivel cu tine cam asta ar fi singura optiune.

"Atâta chin... De ce nu pot eu sa îmi văd de viață, de ce nu pot sa fac anumite chestii liniștit, fără sa mai simt nevoia asta? De ce vreau sa treacă timpul ăsta mai repede ca sa îmi găsesc pe cineva în loc sa mă bucur de fiecare clipa?"
Poți incerca in mediul virtual. Poate te vei simti mai bine.
Si cand vei întâlni persoana potrivita în viata reala poți începe o relație.
Pe moment ar trebui sa astepti.
Scuze, nu prea stiu ce ar trebui sa zic in astfel de situatii.

26 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

La ce te referi prin " sentimentul de a avea pe cineva langa tine"?

| Nemessys a răspuns (pentru danutzu96):

Sentimentul ca te simți singur chiar dacă ai familia lângă tine, sentimentul de a strange pe cine în brațe și sa știi ca e mereu lângă tine și ca poți sa îi zici toate,, of"-urile tale...

Da, știu ca am mama, tata, dar crede-mă. ..NU ESTE ACELAȘI LUCRU!

Pe tata nu l-am mai văzut de 6 ani. Și nu îmi este dor de el...
În schimb dacă as fi avut o persoană de genul ala și nu ne-am intalni, hai sa zic de 2 săptămâni, m-ar durea foarte mult.

Vara viitoare vine tata în tara. Sunt și eu curios cât de bucuros o sa fiu ca-l văd după atâta timp.

| BlackRose03 a răspuns:

"Exista o posibilitate de a scapa de sentimentul ala de a avea pe cineva langa tine? Asta si in cazul in care nici macar activitatea preferata sau un anumit obiect, sau chiar familia, nu poate sa te scape de acel sentiment?"
Da...gaseste pe acel cineva sau vei continua sa te simti astfel.Trecerea timpului nu ajuta.
Daca in viata reala nu poți gasi o fata de varsta ta la acelasi nivel mintal cu tine încearcă in mediul virtual.Cred ca sunt numeroase persoane ca tine printre care si fete dispuse sa te ajute.
Relațiile la distanta nu tin, dar poate asta ti-ar putea alina suferința.

| Nemessys a răspuns (pentru BlackRose03):

1. În viața reală, mai ales unde stau eu, e fooarte greu de găsit. Totuși cel mai mult urăsc când îi văd pe unii care nu au habar pe ce planeta se afla dar totuși au iubita. Deci chestia asta nu o înțeleg și am un fel de,, ciuda". Adică omule, sunt Bun suflet, sunt deștepț, nu mi-as bate joc de o fata, nu as insela-o, nu i-as vorbi urat, nu beau, nu fumez, nu as sta cu o fata doar ca sa o **** De aratat, arat bine, nu te poți plânge de fata mea. Dar când îi văd pe alții care sunt FIX opusul meu și totuși au iubite sincer sunt dezamagit. Da, știu ca fetele de varsta mea sunt cam proaste și imature dar măcar o conversație o ieșire. ceva sa zici ca măcar am încercat si totusi sa zici ca am macar o sansa dar nimic.
Dar și când le vezi pe unele ca pun pe Facebook,, boule de ce m-ai inselat" Sau orice alt **** de status în care arata ca suferă după fostul iar mă apuca un sentiment de ala... Cred ca în momente de genu, mai mult de nervi. Suferă fata aia cât suferă dar dacă ar da de un băiat cuminte imediat l-ar respinge.
Am vorbit cu fete însă nu înțeleg ce naiba este greșit. Vorbesc frumos, scriu corect gramatical nu ca toți analfabeții, scriu mesaje mai lungi și inteligente deci au ce sa vorbeăsca cu mine dar totuși parcă. Nu sunt atrase. De ce nu sunt ceva de genu : aleluiaaaaa am dat și eu de un băiat deștept big grin?

2. În mediul virtual chiar nu se poate. Adică dacă încep sa vorbesc cu o fata mai mult ca sigur o sa mă atașez de ea și sa prind sentimente(nu chiar la fel de puternice ca la una pe care as cunoaste-o IRL) și din cauza asta as simți nevoia măcar sa o strâng în brațe. Cum vrei sa fac eu asta dacă ea se afla în cealalta parte a tarii? Nu am brațe atât de lungi rolling on the floor

Mda.Și mai sunt motive însă dacă as face asta asa avea doar de suferit.

Am comunicat cu fete din diferite parti ale tarii și când îmi ziceau chestii de genu,, ești minunat" sau,, nu am mai întâlnit un băiat ca tine " sau orice alta chestie de genul ăsta, pe o parte îmi pacest sa citesc astel de mesaje dar pe de alta parte iar mă apuca ciuda ca fata aia se afla la mama naibii. Și când ies în oras văd toate zdrențele.

Atâta chin... De ce nu pot eu sa îmi văd de viață, de ce nu pot sa fac anumite chestii liniștit, fără sa mai simt nevoia asta. sad De ce vreau sa treacă timpul ăsta mai repede ca sa îmi găsesc pe cineva înloc sa mă bucur de fiecare clipa?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu ma prea pricep la chestii de genu..."În viața reală, mai ales unde stau eu, e fooarte greu de găsit."
Ai 16 ani, nu? Ai toata viața inainte, mi se pare cam devreme sa-ti faci griji pentru asta. Poate nu găsesti fete mature si cuminti de varsta ta, dar se vor maturiza si ele la un moment dat.Ar trebui sa iti formezi o relație de durata abia dupa 18 ani.
Am 14 ani jumate si ma consider a fi mai matura fata de majoritatea fetelor de varsta mea sau cu cativa ani mai mari pe care le-am intalnit.Am si eu câteodată acest sentiment, dar stiu ca nu voi gasi prea curand un băiat cuminte si inteligent dispus sa aibă o relație la vârsta asta, deci desi interior imi doresc pe cineva ca mine nu mi-as face un prieten pana dupa 18 ani.
"Totuși cel mai mult urăsc când îi văd pe unii care nu au habar pe ce planeta se afla dar totuși au iubita."
Colegele mele cel putin ii considera pe baietii cuminti niste amici.Ele isi doresc un baiat atractiv fizic,dpdv al caracterului pe cineva in genul "bad boy". Daca nu ai un limbaj vulgar,nu fumezi,nu esti sociabil si nu tratezi fetele cu indiferenta nu ai sanse.Cel putin asa sunt colegele mele.
"Deci chestia asta nu o înțeleg și am un fel de,, ciuda". Adică omule, sunt Bun suflet, sunt deștepț, nu mi-as bate joc de o fata, nu as insela-o, nu i-as vorbi urat, nu beau, nu fumez, nu as sta cu o fata doar ca sa o **** De aratat, arat bine, nu te poți plânge de fata mea. Dar când îi văd pe alții care sunt FIX opusul meu și totuși au iubite sincer sunt dezamagit."
Din nou,fetele prefera băieții răi.
Daca esti precum ai spus vei fi dat întotdeauna la o parte.
Nu conteaza doar fizicul,pentru ele e suficient sa fi popular si sa fi opusul a ceea ce esti tu ca sa fi acceptat.

"Da, știu ca fetele de varsta mea sunt cam proaste și imature dar măcar o conversație o ieșire. ceva sa zici ca măcar am încercat si totusi sa zici ca am macar o sansa dar nimic. "
Pentru ca esti la un alt nivel.
Preferi sa fi cu o fata imatura si proasta doar de dragul de a te afla intr-o relație? Mai bine ai astepta pana dupa o anumita varsta si nici atunci nu sunt sanse prea mari sa gasesti pe cineva ca tine.
Ai o singura viata, nu ar trebui s-o irosesti pe relatii fara viitor sau speranțe desarte.
"Dar și când le vezi pe unele ca pun pe Facebook,, boule de ce m-ai inselat" Sau orice alt **** de status în care arata ca suferă după fostul iar mă apuca un sentiment de ala... Cred ca în momente de genu, mai mult de nervi. Suferă fata aia cât suferă dar dacă ar da de un băiat cuminte imediat l-ar respinge. "
Si de ce te-ar interesa? Ar trebui sa fi fericit pentru ca nu te afli intr-o relație cu o astfel de persoana.
Fi fericit ca nu esti precum alti baieti de varsta ta.
Vei gasi si tu o fata inteligentă si cuminte, lumea asta e mare si vei intalni numeroase persoane.
Nu te încrede in oricine si nu mai fi trist cand vezi un băiat lipsit de cunostinte si vulgar inconjurat de numeroase fete, toate fiind materialiste.
"Am vorbit cu fete însă nu înțeleg ce naiba este greșit. Vorbesc frumos, scriu corect gramatical nu ca toți analfabeții, scriu mesaje mai lungi și inteligente deci au ce sa vorbeasca cu mine dar totuși parcă nu sunt atrase."
Nu sunt atrase pentru ca majoritatea fetelor isi doresc opusul tau dpdv al caracterului.
Sunt fete fara viitor.
Băieții cuminti sunt vazuti mai mult drept niste prieteni, niste mici ajutoare, lucru care e in dezavantajul tau.Nu trebuie sa te schimbi pentru a atrage o curv@.
Si din moment ce le esti superior mental o relație între tine si o astfel de persoana n-ar funcționa.
Unora nu le place sa citească mesaje lungi si inteligente precum scrii tu.
"De ce nu sunt ceva de genu : aleluiaaaaa am dat și eu de un băiat deștept? "
Intr-o relație intr-un sens romantic fetele prefera:puternic, idiot si curv@r.
Astia destepti sunt doar pionii.

"În mediul virtual chiar nu se poate. Adică dacă încep sa vorbesc cu o fata mai mult ca sigur o sa mă atașez de ea și sa prind sentimente(nu chiar la fel de puternice ca la una pe care as cunoaste-o IRL) și din cauza asta as simți nevoia măcar sa o strâng în brațe. Cum vrei sa fac eu asta dacă ea se afla în cealalta parte a tarii? Nu am brațe atât de lungi".
Ai putea sa cunosti în mediul virtual o fata asemeni tie care sa stea în acelasi oras cu tine sau in apropiere.
Nu e imposibil...
Si daca reusesti sa tii o relatie la distanta pret de mai multi ani ati putea ajunge la un moment dat sa va întâlniți si chiar sa va mutați împreună. Dupa 18 ani ai mai multe posibilitati.

"Mda.Și mai sunt motive însă dacă as face asta asa avea doar de suferit."
Nu poți stii pana nu incerci.
Daca chiar iti doresti o prietenă si nu cunosti vreo fata de varsta ta la acelasi nivel cu tine cam asta ar fi singura optiune.

"Atâta chin... De ce nu pot eu sa îmi văd de viață, de ce nu pot sa fac anumite chestii liniștit, fără sa mai simt nevoia asta? De ce vreau sa treacă timpul ăsta mai repede ca sa îmi găsesc pe cineva în loc sa mă bucur de fiecare clipa?"
Poți incerca in mediul virtual. Poate te vei simti mai bine.
Si cand vei întâlni persoana potrivita în viata reala poți începe o relație.
Pe moment ar trebui sa astepti.
Scuze, nu prea stiu ce ar trebui sa zic in astfel de situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cel mai bun leac e timpul. Mai devreme sau mai tarziu, el va vindeca totul.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-Mă ca dacă stau sa aștept, aștept degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, trebuie sa stii ce cauti. Mie mi-a luat ceva timp sa-mi dau seama ce vreau si chiar m-am uimit pe mine. Dupa cum spune un citat, "Daca stii ce vrei, e imposibil sa nu gasesti ceea ce cauti."
In al doilea rand, nu poti scapa instantaneu de un anumit sentiment puternic, dupa cum spune alt citat, "Nu putem arunca vechile obiceiuri pe fereastra, de la etaj. Trebuie sa le convingem sa coboare pe scari, treapta cu treapta."
Iti zic eu ca atunci cand vei incepe scoala, nu vei mai avea timp sa te gandesti ca esti nefericit, cel putin din cauza asta.
Ideea e ca trebuie sa vezi fericirea in tine, pentru ca tu esti singurul care te poti face fericit, restul sunt doar lucruri trecatoare sau atasamente.
Tu cauti o persoana la fel ca tine, ceea ce e cam greu de gasit, daca stai sa privesti in jur, dar doar pentru ca nu ai gasit acum, asta nu inseamna ca nu vei gasi.
Ai incredere in tine, fii in continuare diferit si nu te schimba ca sa ajungi de partea majoritatii.
Ceea ce e cu adevarat important intotdeauna gaseste o modalitate de a se intampla.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Stiu EXACT ceea ce caut. Nu stiu daca ti-am zis sau nu, dar mi se pare ca ti-am trimis odata link-ul de la o intrebare de pe TPU, in care era si sun raspuns de al meu cu o mica parte despre cum vreau eu sa fie o fata pentru mine.
2. Stiu asta. din acelasi motiv abia astept sa si inceapa scoala si sa-mi mai ocup timpul cu ea si cu alte activitati. Le mai dadeam si eu staturi la unii oameni, cum sa scape dintr-o depresie si prin acel raspuns, mai adaugam si ca trebuie sa-si ocupe timpul cu diferite activitati. Asa. daca stau pur si simplu si nu fac nimic, iti dai seama ca le fuge gandul la acea persoana dupa care sufera. happy Asa as putea sa fac si eu. tongue

Stiu si eu sa fac diferenta intre rar si inexistent.

Nu o sa ajung niciodata asa. In primul rand nu vreau si in al doilea parca nu pot. Nu sunt eu genul. straight face Cred ca nu ma pot schimba deoarece nu-mi plac activitatile pe care le fac ceilalti

Nici nu stiu de ce am pus intrebarea deoarece stiam mare parte (ca sa nu zic tot) din ce mi-ati scris voi. laughing Am pus-o mai mult sa ma descarc si poate cu un mic ajutor...

#selfcontrolpower. happy

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

By the way, stai calma, nu am sa ma schimb NICIODATA doar ca sa fiu acceptat de o asa zisa,, fata". Cred ca atunci cand am sa vorbesc cu una, o sa fiu foooooarte serios (chiar daca sunt si mai,, nebun"), sa vad cum reactioneaza. happy Si o sa vorbesc ca un om de stiinta si chiar daca incearca sa ma cucereasca ea cu farmecul ei feminin, o sa par neinteresat. Pe scurt o sa fiu cam indiferent si rece (suficient de mult. adica nici prea exagerat) happy. Ma rog. pricepi tu. tongue Fata de altii care fetele doar le zabesc si sunt ceva gen : oare ma place? :O

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Pai de ce sa fii indiferent si rece? Nu vei avea de castigat. Da, e ok cum zici, avand in vedere ca altii sunt disperati si se simte rau de tot chestia asta, dar nu uita ca ce-i mult strica.
Da, e naspa rau cand zambesti din politete sau tipul spune o gluma amuzanta si te face sa razi, dar in minteaa lui : "gata, am cucerit-o", cand de fapt... laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cum am zis, o sa fiu dar nu prea exagerat. Doar putin. Depinde si de fata. Oricum, de cele mai multe ori nu le raspund rolling on the floor).
Pentru mine este diferenta intre un,, hey frumosule :*, ce faci?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Dupa "hey frumosule" sa urmeze cel putin 10 inimioare sau pupici...
sau sa-ti zica "te pupic", adica ce k cat inseamna asta?
Exista verbul a pupica sau cum?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Este sufix diminutival rolling on the floor) (cred).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc sentimentul, ai rabdare. Oricat de lunga ti se pare asteptarea, ai sa vezi ca in final va merita. Iesi din casa, schimba peisajul, iesi in locuri noi.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ii vad pe unii care sunt foarte asemanatori cu mine, au 30 de ani si sunt singuri... rolling on the floor cam greu. Dar nu-mi pierd sepranta, oricum nu e ceva dupa care,, sa disper".

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Eeee... cel mai probabil pana in 40, ai sa ai familie si copii. Pana atunci have fun si evita mesajele de genu' " frumoas-o, ce faci " laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt baiat. laughing
Am sa evit mesajele,, hey dragutule " + o tona de inimioare si pupici. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Mi-am dat seama laughing. Eu ma refeream sa nu trimiti astfel de mesaje " ke fachi papuse diseara "

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

În niciunga caz... laughing nu-s genul laughing
Și oricum nu le suport pe alea care vor tot timpul sa primească complimente cu : frumoasa, prințesa zâna și așa mai departe.

Sunt unii baieți care cred ca agata o fata spunadu-i ca-i frumoasa. + emoji-uri. Mda. Pot sa stiu și eu ce minte au? Adică dacă adaugă la final de propoziție,, :* " o sa fie impresionate sau ce? Nu mai este la moda sa pui semnul întrebării, exclamării sau punct. Trebuie sa pui un **** de ala. Cei drept unele chiar sunt cucerite cu tona de complicate dar cu conersării inteligente în niciun caz. Doamne ferește sa-și ardă un neuron din cauza aia.

PATETIC...

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu ai de unde sa stii laughing
Fetele acelea care doresc / simt nevoia "invaziei" de complimente, se simt inferioare, increderea lor nu este tocmai la cote maxime, de aceea simt nevoia continua de "aprobarea " cuiva, atentia cuiva. In curand presimt ca vom ajunge sa comunicam intre noi, prin emoji. laughing Cred ca ele nu stiu inca sa diferentieze lucrurile reale, de rahaturile zilnice si nici nu au auzit ca brain is the new ass.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru Nemessys):

Esti o raritate de baiat.

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Mm mersi. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Nevm a răspuns:

Guess what? Cand cauti, nu gasesti.Ti s-a intamplat sa cauti telecomanda..si sa fie intr-un loc super accesibil, si totusi tu sa nu o vezi? Mhm.Asta e viata.
Tu acum esti complexat ca esti singur, ca asta este singurul lucru care-ti lipseste.Invata sa-ti iubesti singuratatea, sa te pretuiesti tu pe tine.
Relatiile le poate avea oricine, sunt fete destule, predomina ce-i drept superficialitate in randul lor si mai ales prostia.So, o fata o poti gasi.Dar oare o vrei pe oricare alta?happy