| alexxandra90 a întrebat:

Cum credeti, exista "leac" pentru timiditate.Cum se poate scapa de ea?

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Da exista.
Imagineazati cum ar fi sa te trezesti in mijlocul unei scene si ai in fata 1.000 de spectaori care striga in cor can-ta! can-ta! can-ta!
Cum ai reactiona?
1. Lesini si simti ca ai vrea sa mori in momentul ala.
2.Incepi sa plangi si fugi.
3.Incerci sa canti ceva la care toata lumea incepe sa hiduie.
4.Te lupti si incerci sa canti ceva cat de cat.
5.Tii un discurs de 25 de sec in care le spui tuturor cum te simti dupa care ii spui dj-ului sa dea drumu la muzica si incepi sa faci tot ce iti trece prin cap.

| Alle17 a răspuns:

Un lucru care nu prea este stiut este acela ca timiditatea vine adesea din mandrie. Sigur ca exista leac.tu esti leacul. Gandeste-te mereu ca asta esti tu si ca lumea din jur te accepta asa cum esti. Accepta-te si tu si cred ca se va rezolva problema. P.S. este un sfat neprofesionist... poti incerca sa vorbesti si cu psihologul scolii in care inveti.