| alyalex011 a întrebat:

Exista pe aici vreun baiat / barbat care s-a masturbat ( de la 12 ani, nu neaparat ) timp de 4 ani ( pana la 16 ani ) aproape mereu pe filme porno ( ejaculand voit dupa 2 minute ), a avut probleme cu erectia ( o obtinea doar pe filme porno; fara xxx, nu, doar cu stimulare manuala si foarte greu ) si s-a abtinut total 3 luni, totul revenind la normal cand si-a inceput viata sexuala ( atat erectia, cat si excitatia(orgasmul)) si neavand probleme cu ejacularea precoce? Daca da, contactati-ma! Rog seriozitate si dau FUNDA celui mai bun raspuns + VOT celorlalti! :* Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit si da la manivela, toti barbatii au probleme cu ejacularea precoce la inceperea vietii sexuale. Se regleaza odata cu varsta si cu experienta

| alyalex011 explică (pentru suntserios):

Asta stiu, frate! Dar eu te intreb urmatorul lucru ( pentru un prieten de al meu ) : A spus ca obtine erectia maxima doar pe filme porno ( fara filme porno o obtine foarte greu si doar cu stimulare manuala, si e slaba erectia ) si ca ii e frica ca la inceperea vietii sexuale nu o sa se excite sau nu o sa ajunga la orgasm. Crezi ca, daca se abtine de acum incolo 3 luni, o sa isi poata incepe la vara linistit viata sexuala? Multumesc mult.