| xLove a întrebat:

Exista viata perfecta si persoana perfecta? Justificati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Viata perfecta? Da.Persoana perfecta? Nu.
Acum, nu stiu daca esti genul de persoana care e mai inclinata sa creada in Dumnezeu sau care e deschisa la posibilitati, dar sunt doua moduri de a privi fiecare intrebare.

Toti avem viata perfecta.Prin viata perfecta eu inteleg o viata cu noroc si ghinion, cu bunatate si ura, cu necaz si fericire.O viata echilibrata. Exista o lege care spune ca pentru orice actiune exista si o reactie. Daca un om are viata plina de necaz, o viata oribila, atunci el trebuie sa se astepte ca in viata sa sa se intample un lucru extraordinar.Pentru orice rau, oricat de mare, exista tot atat de mult bine.Si tu si eu avem deci o viata perfecta, indiferent daca ni se pare sau nu ca se putea mai bine.Niciodata nu o sa se poata mai bine de atat, dar nici mai rau.

Persoana perfecta nu exista. Dumnezeu este singurul lucru mai apropiat de o persoana perfecta. Spun asta pentru ca el nu e o persoana, ci o entitate.Noi toti avem o parte din El in noi, dar avem dezacantajul umanitatii.Niciodata un om nu va reusi sa fie perfect,suntem fiinte cu defecte, caci daca nu am fi, atunci inseamna ca nu am mai face greseli, nu am mai iubi de frica sa nu fim raniti, nu am mai muri.Si atunci nu ne-am mai putea numi persoane.

| xLove explică (pentru ILoveTacos):

Un raspuns foarte intelepthappy Dar, de ce nu imi apare sa iti dau funda?

| ILoveTacos a răspuns (pentru xLove):

....Nu am nici cea mai vaga idee.Multumesc oricum, intentia e cea care conteaza big grin!

10 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da, papusile barbie au o viata si arata si perfect happy, dupa parerea mea nu cred ca exista cineva perfect happy perfectiunea este existenta doar in povestile de adormit copii happy

| andralada a răspuns:

Nu exista viata perfecta si persoana perfecta, ceea ce exista este iubirea, puterea de a face fata situatie si tot ce tine de viata, persoana perfecta este acea care este langa tine la bine si la greu care te sustine pshic. Acea persoana nu este perfecta doar ca stie exact ce sa zica si ce sa faca ca sa nu te pierzi si ca sa existe o asemenea persoana trebuie sa exista multa iubire iar viata nu este perfecta pentru ca are si zile bune si zile rele trebuie doar sa invatam sa trecem prin ele cu bine si cu soare in suflet si multa speranta ca maine va fi mai bine daca muncim si speram ca va fi multe zile bune pentru noi!

| dragos9234 a răspuns:

Nu exista asa ceva pentru ca perferctiunea este doar o iluzie.

| τττ a răspuns:

Nu exista perfectiune.

| RainboyDash a răspuns:

In viziunea ta, cineva pe care iubesti enorm de mult, cel mai mult e perfect ( repet doar in viziunea ta )

| Loser8299 a răspuns:

Da exista.Eu sunt persoana perfecta.

| xLove explică (pentru Loser8299):

Modestule/modesto!

| mizantropuldinmine a răspuns:

Nici una, nici alta