| Alinamchsdid a întrebat:

F17 ani, nu mi-am văzut tatăl de 14 ani, părinții divorțați, am trăit cu bunicii, mama era in Europa dusa sa muncească. La 15 ani am venit si eu la ea, acum cu 5 zile in urma tatăl meu m-a gasit ( timp de 14 ani nu am avut nici un contact cu el) acum m-am si văzut cu el, mama mea nu știe, acum tin legătura cu el vorbim in fiecare zi, am aflat lucruri noi pe care mama mea mi le ascundea, sau mi le spunea dar nu in întregime, lucruri la care nu ma așteptam de la mama mea. Sora mamei mele știe de legătura mea cu tatăl meu, ma susține si spune ca tatăl meu nu minte... spuneți-mi parerea voastră, va rog mult.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei barbatii isi lasa copii la mama ca le e mai usor sa aiba grija de ei. Daca tea cautat inseamna ca avea interes si dor de tine, tine legatura cu amandoi doar ei teau facut

| Laura a răspuns:

Cine sape groapa altuia cade el în el, ca să mă înţelegi.

| Alinamchsdid explică (pentru Laura):

Te referi la tatăl meu sau la mama mea?

| Laura a răspuns (pentru Alinamchsdid):

În general. Nu lua de bună ce am zis că exageram un pic. Ideea e că nu cred că ţi-a vrut nimeni răul, poate mama ta un pic din egoism a încercat să se pună pe ea într-o lumină mai bună, dacă despre asta e vorba, dar nu mai contează acum. Ascultă şi cealaltă variantă a poveştii.