| Brezeanualex a întrebat:

Fac 18 ani și vreau sa ma mut.
Buletinul îmi expira la anul.
Îmi poate face ceva mama sau politia?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca ai 18 ani si pleci, ce faci? Ai un servici sa te poti intretine sau sa locuiesti? De unde drk ati scos moda asta cu plecatul de acasa la 18 ani, ca nu esti primul pe care il aud, cand viata este atat de grea? E greu printre straini. Daca nu ai o situatie materiala buna, si nu o ai la anii tai, ai sa te intorci la ei cu coada intre picioare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa iti faca daca esti major?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să îți facă și de ce? Ce înseamnă că faci 18 ani.
Dacă nu a 18 ani e una. Atunci nu te muți singur, nici de la mama. nici dela poliție.

| Acnalogiadt a răspuns:

Daca mama ta te tine langa ea în scopul educari are tot dreptul din lume sa nu te lase să pleci chiar dacă ești major