| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a întrebat:

se poate face buletin inainte de data expirarii, expira in 31 oct 2012 buletinul, si vreau sa-mi fac acum pentru ca am sa merg in Italia si am nev de buletin acum, HELP, FUNDA,

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii celei actuale, asa ca poti merge s-o preschimbi. Numai bine!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, eu l am facut cu 3 luni inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se poate.Mergi la politia de care apartii.Numai bine.

| sagetarius a răspuns:

Da, se poate preschimba cu maxim 6 luni inainte de expirare.
si trebuie sa te duci la serviciul public comunitar de evidenta a persoanelor de care apartii, nu la politie!