| Sambra a întrebat:

Fata mea vrea unghii cu gel, are 12 ani, a văzut la colegele ei și a spus ca și ea își dorește. Eu as lasă-o, dar vreau și părerile voastre. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Eu nu as laăsa-o chiar de la 12 ani. Mai ales dacă vrea să își pună din alea lungi, sau ascuțite, bleax.

Plus că fiind pilită de fiecare dată, unghia ei naturală se va subția și o va durea. Așa pățea soția mea.

Poate să își facă unghiile cu oja obișnuită dar cred că e prea repede pentru unghii cu gel. Adică eu așa aș proceda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am si pe mine ma lasa mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Dacă vrea unghii mici, nu din alea lungi, cu cine știe ce forme, poate aș lasa-o, dar totuși, consider că este prea mica pentru asta.
Mai degrabă i-aș recomanda să-și dea doar cu oja momentan. Oja în culori discrete, nu din cele neon.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Este clar doar o moda între adolescente, ii poți face într-o zi, cel puțin o să vadă singura cum este mai ales cum o sa ii arate unghiile naturale după ( ca le strica).

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Da nu are nimic lăsați copii sa fie copii nu le puneti restricții de nimic a văzut mama ei sau la prietenele ei este Absolut normal este fată nu băiat normal ca o să-și pună unghii o să-și ia chesti de fete să-și dorească chesti de fete sa poarte sa îmbrace doar nu se va îmbracă ca băieți? Să-și ia chesti de băieți? este absolut normal 1000000%%%%% ceși dorește ia nu este nimic greșit și anomal. Asta cred eu cu Adevărată 100000%%%%%.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Își va distruge unghiile naturale

| Ree07189 a răspuns:

La 12 ani mi se pare cam prea mica pentru unghi cu gel poate sa și le facă cu oja