| irinairi30 a întrebat:

Fetele am nevoie de un sfat
imi place de un baiat si stie ca-l plac dar ma ignora crying
am cazut in fata lui nu s-a ras dar se uita la mine! crying
ce sa fac? crying
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ella138 a răspuns:

Si eu sunt intr-o si situatie asemanatoare. Oricum, daca nu a ras inseamna ca tine ( macar putin ) la tine, deci nu intra in panica. Incearca sa nu arati ca te-a deranjat lucrul asta, vorbeste cu optimism despre asta, mai strecoara o gluma etc., ceva care sa ii distraga atentia de la acest " incident ". Incearca sa afli ce-i place si intereseaza-te despre asta ( de exemplu, are un hobby sau ii place un gen de filme poti sa cauti ceva despre ele pe Wikipedia sau pe alte site-uri si-l vei surprinde placut si s-ar putea sa nu te mai ignore, macar nu atat ca la inceput.) Afla cat mai multe despre el : anturaj, dorinte de viitor, lucruri care ii plac, ma rog, cred ca pricepi. Iti urez succes cu relatia voastra si sper sa mearga!

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Având în vedere că el te ignoră, nu are rost să mai încerci. Uită-l! Nu are sens să te gândești mereu la un tip care nu simte absolut nimic pentru tine.
Știe ce simți tu. Dacă simte și el la fel, va face el următorul pas.

| MissDevilish666 a răspuns:

Mda, știu cum e. Și de unde știi că el nu te place? Încearcă să te împrietenești cu el și cine știe... oricum, dacă nu te place, asta e. Încearcă să te îndrăgostești de altcineva happy.

| RobertFHC a răspuns:

Vorbeste cu el si incearca sa-l faci sa te cunoasca.

| marina82 a răspuns:

Eu una as incerca sa-l fac gelos... daca reactioneza negativ inseamna ca te place happy :3

| irinairi30 explică (pentru marina82):

Mersi mult a fost buna ideea ta dar...

| marina82 a răspuns (pentru irinairi30):

Sincer si mie imi placea de un baiat si am incercat sa ma dau la prietenul lui si a functionat metoda.

| irinairi30 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri toti meritati raspuns castigator dar nu stiu pe ca sa-l dau...
mi-a placut fff mult faza cu facutul gelos dar eu nu am intreabat asta... scuze
APROPO MAI E O FATA LA MILJOC CARE IL PLACE
CE COMPLICAT... sad

| Roxiii12 a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare. :3 deci, intra "din greseala " pe el pe facebook si baga-te in vorba cu el. si dupa ce vorbiti mai mult intreaba-l de cine ii place. poate ai norocul sa spuna " de tine " :* bafta!