| Yooda a întrebat:

Buna ! Imi place foarete mult de un baiat cand trec pe langa el se uita la mine si el stie ca il plac cand m-a intrebat daca il plac i-am spus ca nu il plac . Acum nu stie sigur daca il plac sau nu , inclina mai multt spre da . Eu doresc sa fiu cu el . Ce sa fac ? Funda ce mai bun sfat :X

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Greseala! Daca te priveste lung si te-a mai si intrebat daca il placi,e clar ca te place. Apoi,cand te-a intrebat daca il placi,daca tu spuneai ca da,el te intreba daca vrei sa fii cu el. Daca tu nu erai sigura de ce voia el de fapt,la intrebarea magica daca il placi,puteai sa raspunzi ambiguu,cum ar fi"poate",cuvant ce lasa loc de interpretari,stii cum se spune,la femei,intotdeauna "poate" inseamna da!,dar lasa spatiu de iesiri din situatii aiurealaughingAsadar,ai facut o greseala cand i-ai spus ca nu il placi,dar daca te place,te va intreba din nou, asa ca atunci nu il mai refuza, succes!

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai incepe sa vb cu el.
spune-i ca il placi
vb cu el p mess daca nu poti fata in fata sau pe facebookstai apr de el, iesi afara cu el sau pe unde se duke el si uitate la el isi va da seama sigur ca il placi.

| andreiuuutza a răspuns:

Of,adolescenta timpurie...ce dor imi e de momente de-astea!

| irina41099 a răspuns:

Daca iti place asa tare de el de ce i-ai zis nu.Si daca el te-am intrebat asta cred ca si el simte la fel. Daca iti place asa mult de el du-te si spune-i ca te-ai speriat si etc.Cum am zis poate te place asa ca te va intreba daca vrei sa fi cu el.

| valentinamarinamary a răspuns:

Am avut aceeiasi problemacu un baiat imi era o rusine sa-i spun.da o rusinelaughing, si eu stiam ca el ma place dar eu ii ziceam ca el nu-mi place. pana la urma i-am scris o scrisoare si am pus-o pe cea mai buna prietena a mea sa i-o dea si pe iubitul celei mai bune prietene sa vorbeasca cu el sa-i spuna ca il plac si uite asa am ajuns impreuna niciodata nu ne-am pus la discutia vrei sa fi cu mine! Nu ne-am apropriat incet incet incat nici nu mai era nevoie de vreo intrebare! OFF a fost prima mea dragoste

| koko3475 a răspuns:

Relanseaza-te. cu discretie fa-l sa inteleaga ca de fapt il placi. nu trebuie sa ii spui in fata ca poti poza altfel decat esti.trimite-i melodii de dragoste, cere-i sfaturi, apropie-l de tine.

| Byencutza_Byanca_1997 a răspuns:

Il intrebi daca ii place cineva si daca nu ii place nimeni ii zici ca tu il placi si il intrebi daca si el te place! laughing

| Yooda explică:

I-am spus nu pentru ca imi era frica. nu stiu ca ma plac. dar acum cred asta pentru ca v-am ascultat pe voi si am pus fiecare lcuru cap in cap si mi-am dat seama ca atat timp cat se uita la mine si vorbeste cu mine, pune semne din astea ma place. Multumesc tutror pentru sfaturi! Celui mai bun raspuns o sa ii dau funda. imi este greu sa spun care este cel mai bun, tocmai din acesti motiv o sa le dau celorlalti voot love struck