| Libelle a întrebat:

``Fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor ele!``
pareri=fundahappy

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Atunci prostituatele de pe străzi au chiar o pasiune pentru tot ceea ce fac și ajung unde vor ele? ^_^ I believe not.
Să fii fată rea înseamnă să încalci regulile, să înjuri, să bei, să fumezi, să te droghezi, să-ți petreci toate nopțile în cluburi să faci nu mai știu eu ce. Lucruri care cu siguranță nu duc o fată în locul unde și-a dorit mereu să ajungă.
Pe când o fată perseverentă, ambițioasă, distantă, care se afirmă mult și capătă admirație pentru că știe să obțină ceea ce vrea nu e o fată rea, e o fată rece. Sigur un băiat a făcut rima asta pentru că numai ei percep o fată rece, nedisponibilă, ca pe una rea. laughing...
Anyway, pe de altă parte sunt fetele bune, retrase, simpatice și cuminți, care de asemenea pot ajunge unde vor ele, numai că o fac mai subtil. Să fii cuminte nu e ceva rău, orice băiat până la urmă preferă fata mai retrasă atunci când vine vorba de ieșit în oraș cu prietenii, întâlnire cu părinții, discuții serioase etc. Ce se făcă, cu una picată din cer înafară de a profita? Depinde și de caracterul lui.
Părerea mea, e bullshit chestia asta.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tocmai asta e motivul pentru care in Rai bate vantul.Schimbariidevil

| anaid a răspuns:

Pai fetele bune fiind constiincioase, devreme acasa s. a. intr-un cunvant sfinte ajung in rai iar fetele rele care fac pana si imposibilul sa ajunga unde vor nepasandule de etica, constiinta, morala intr-un final isi ating mereu scopulhappy

| Unique a răspuns:

Fetele bune ajung in Rai ftele rele in P. A laughinglaughinglaughingCorect?

| Emma a răspuns:

Asa e!
Adica dk esti bun. e binehappy dar uneori esti luat de fraier!
Pe cand cele rele fac ce vor
Fraza nu se refera la locul unde mergi cand mori si la ce obtii in viatsa.parerea mea
fundita?batting eyelashes

| NuAmHabar a răspuns:

Poate vor sa zica:"Fetele bune asculta reguli, deci meerg automat in rai, iar fetele rele nu asculta reguli deci merg in iad.Pentru ca aici nu faci ce vreilaughing

| ForbiddenLove a răspuns:

Parca asa se numea o carte laughing...si a doua carte se numea "fetele rele obtin ce vor, fetele bune nu pierd nimic"

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
1.Nu există fete bune, doar fete ambiţioase.
2. Fetele rele ajung un rahat, deci vor ajunge în că*at.
3. Fetele bune nu se ştie niciodată dacă ajung în rai, pentru că dacă sunt bune, înseamnă că sunt "harnice" şi "generoase", deci... îţi dai şi tu seama.oh go on
4.Much better said...BE YOURSELF AND GOD WILL PRESERVE YOU FROM ANYTHING! I thinkrolling on the floor.
Bye!kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Maya_9911 a răspuns:

In privinta fetelor "rele":
Pai.happy eu sunt de parere ca o fata rea poate fi o fata care bea, fumeaza, injura in cel mai groaznic mod, se drogheaza, prostitueaza.etc
Sau. e luata drept fata rea pentru ca stie sa trateze cu indiferenta.si sa nu puna botu' oricum si la oricine.
paithinking chiar ca fetele rele ajung unde vor ele.si nu cred ca vor intr'un loc bun.si aici ma refer la prima categorie de fete ''rele".tongue
Fetele bune:
Pai. fetele bune sunt fetele care fac si ele aceleasi lucruri ca si categoria a 2'a a fetelor rele. dar intr'un mod mai subtil. fara sa lase urme.si sa para fete "rele".
Stii tu vorba aia.niciodata nu o sa stie un baiat ce e in capu' unei fete.
Fie ea buna sau rea.noi,fetele suntem misterioase.happy. si greu de inteles.
Ma rog.cu exceptii, acestea incadrandu'se in categoria fetelor dumb, needucate s. a happy
Asa percep eu mai detaliat fraza asta.
big grin

| Ady93 a răspuns:

Meh... rimeaza presupun laughing

| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Pai... fetele bune de multe ori sunt luate de fraiere e bine sa fii bun dah sa nu te transformi in nebun laughing. cat despre faptul ca numai fetele bune ajung in rai.hm...nu'i adevarat poti sa fii si o fata rea si sa ajungi rai nuh? oricum "citatu" nu se refera la asta ci la faptul ca e bine sa fii bun dar nici sa te transformi in "maicutza" nuh trebuie sa te distrezi si din cand in cand sa faci "ce te taie capu" nuh?
fundita?batting eyelashes