| AGGA a întrebat:

"Fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor ele", oare sa fie asa, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| maiabia1995 a răspuns:

Dumnezeu decide daca meriti sa ajungi in rai, nicidecum tu. Mie mi se pare foarte idioata chestia asta.:]

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu imi permit sa trisez un pic.Deja am bilet la clasa intai cu destinatia Raihee hee

| BRG a răspuns:

De fapt așa se numește melodia celor de la modern talking, dar în realitate nimeni nu merge în iad sau în rai, astea sînt minciuni, Dumnezeu ne-a creat ca să trăim aici pe pămînt nu să mergem în rai sau iad, vede-ți ce minciuni se spun în falsa religie? Și voi credeți.

lolita
| lolita a răspuns:

Asta este citatul meu preferat. daca esti bun lumea te crede prost si ai de pierdut, dar daca nu esti tocmai "bun" faci ce ai chef si mergi pe drumul tau. eu am mers pe principiul asta si am o viata destul de buna.

| nobody_9468 a răspuns:

Motto'ul pitzi'lor?laughingFoarte tarewinking
Cred ca e adevarat, insa fetele rele nu vor ajunge niciodata ca cele bune, asta e sigur!
Adica teoretic, in viata de zi cu zi ar merge, dar faptul ca ar ajunge in rai nu'i adevarat!
Fetele rele intodeauna au avut cei mai tari tipi si si'au permis orice, cand cele bune sunt doar bune(la suflet).
Cat am cautat si eu cartea asta... off, nici n'am gasit'osad

Bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cred. Sunt cateva norocoase, dar am vazut destule care si-au sapat singure groapa. De "cum iti asterni asa dormi" ce crezi?

| Victoria a răspuns:

E adevarat. Cand ai tupeu poti obtine orice.

| Alice_6278 a răspuns:

Logik gindind nu este adevarat...Nu cared asa ceva.:*

| deea_1980 a răspuns:

Daca esti increzatoare ,stii ce vrei si iti impui punctul de vedere esti considerata rea.De fapt esti doar o persoana mai autoritara care isi stie drumul in viata.
Da!Eu zic ca este asa.

| mrrry a răspuns:

Nu mereustraight face

| AGGA explică:

Multumesc pentru raspusnuri, m-am cam luat in gura pe tema asta cu o colega si am vrut sa vad ce credeti voihappy

| florinbrasov a răspuns:

Depinde ce înseamnă "rele". Ar putea fi cu sensul de "șmechere' sau "mai deștepte" ori genul de fete "care știu ce vor". Numai că, din punctul meu de vedere, se păcălesc singure pentru că experiența mi-a demonstrat-o că roata are două sensuri și se poate întoarce...

| deeeeeebora a răspuns:

Este valabil doar pentru viata asta de pe pamant si mai ales in Romania laughing, dar si atunci intalnim exceptii...in viata vesnica este tocmai invers...sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti increzatoare, stii ce vrei si iti impui punctul de vedere esti considerata rea.De fapt esti doar o persoana mai autoritara care isi stie drumul in viata.
Da! Eu zic ca este asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motto-ul pitipoancelor, corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EEi, dar cum! Daca esti rea, asta nu inseamna ca le faci pe toate dupa cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate lolita daca esti bun te ia de prost, viata merita traita cum vrei tu, nu cum decide alti asa ca ...gandeste tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fete bune si fete rele Egzista numai femei si toate sunt bune

| ciprianbuc a răspuns:

Eu sunt de parere ca viata trebuie traita aici, ce o fi dupa aceasta viata (daca o mai fi ceva) trebuie "traita" atunci...asa ca sfatul meu: faceti ce va place in viata asta pentru ca este prea scurta si nu merita irosita.