| Alissa193 a întrebat:

Fetele bune ajung in RAI, Fetele rele ajung... Unde VOR.Cum credeti, de ce?

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Asta e titlul unei carti de Ute Ehrhardt. E foarte buna cartea pentru fetele care se lasa calcate in picioare, care n-au pic de personalitate, care n-au incredere in ele si mereu stau cu capul plecat, supuse. Cartea te invata sa fii altfel.

Acum, separand titlul de carte, si ca sa-ti raspund la intrebare, cred ca e bine sa fii undeva la mijloc.Nici buna, nici rea.Sa fii fata buna mereu, doar pentru ca ti se garanteaza Raiul, nu prea reusesti. Ajungi o marioneta in mainile celor din jur. Daca sa fii fata rea inseamna sa stii ce vrei de la viata, sa fii desteapta, sa lupti pentru visele tale, dar nu calcand pe cadavre, atunci e bine sa fii asa.

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si daca eu sunt si buna si rea unde ajung?thinking

| adrianhasde a răspuns:

Da, asa este fetele bune in rai si cele rele in iad. Ciudat dar adevarat. De ce pentru ca cele bune au iubit cu inima si cele rele au inselat si si-au batut joc de viata lor.

| lily09 a răspuns:

Hahahaha...acum depinde cum faci diferenta intre ''fetele bune''.si...fetele''rele. da bune''... fetele bune cand au ajuns in Rai... sf Petru le-a zis...Domnul ti-a dato sa o dai nu sa o aduci cu tine in RAI...hahahaha...deci? care e morala...hahahaha...daca ti-a dato trebuie sa o dai ...nu sa o duci in RAI...si atunci ajungi unde vrei...hahahahaha

| Bebitza_3599 a răspuns:

Pai acele "fte rele" cele mai multe dintre ele ajung pe centuralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracu isi cauta nevasta...se duce la Sf Petru, si ii zice sa ii de-a si lui o fata mai cuminte.
Acesta din urma il lasa sa isi aleaga cea mai cuminte fata de pe pamant.
Morala: Fetelor, nu fiti cuminti ca va ia dracuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce.faci.fr.itii.place.sa.faci.sex.eu.mi.pl.ce.zicii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce.faci.fr.itii.place.sa.faci.sex.eu.mi.pl.ce.zicii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca titlul are dreptate! desi nu am citit cartea si am invatat sa nu mai fiu,, calcata in picioare`` ci chiar sa,, calc`` cateodata. la scoala am fost batjocorita, barfita si tradata de prieteni din cauza starii mele materiale bune. desi merg la una din cele mai bune scoli di oras unde merg copii mai mult sau imi putin instariti mereu mi se furau lucruri si eram batuta daca spuneam unui profesor. dar acum s-au schimbat lucrurile! acum sunt o fitoasa careia ii place rozul si ff alintata iar acum nimeni nu mai are curaj sa imi faca nimic iar acum milti care mi-au facut rau ar vrea sa stea cu mine. promit sa citesc si cartea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele rele ajung unde vor daca au noroc, daca nu ajung mai repede prin cimitire, balti, alte gropi...etclaughing