| Usordargreu a întrebat:

Fetele care au strungareata sunt urâte?
De când ma stiu mă macină gândul asta

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lol

| Usordargreu explică (pentru Adry05):

Adică nu sunt?

| RAY a răspuns (pentru Usordargreu):

Pe TPU nu conteaza nimic, in realitate conteaza totul

| Usordargreu explică (pentru RAY):

Adică?

| RAY a răspuns (pentru Usordargreu):

Adica primesti raspunsuri pozitive care doar sa te satisfaca

| Adry05 a răspuns (pentru Usordargreu):

Da, nu-s urate

| LonelyLoner92 a răspuns:

Fiecare este frumos in felul lui.

| RAY a răspuns (pentru LonelyLoner92):

In povesti, ar insemna ca frumusetea nu exista

| RAY a răspuns:

Sincer? nu-mi place, dar se poate rezolva la stomatolog https://adevarul.ro/......index.html

Tratamentele includ purtarea unui aparat dentar, faţetarea (crearea unor noi suprafeţe frontale petnru dinţi prin aplicarea faţetelor, piese subţiri de porţelan) sau unirea dinţilor frontali cu ajutorul unei plombe. Dar repararea strungăreţei nu este necesară din punct de vedere medical, în cele mai multe cazuri. „Principalul motiv pentru care lumea solicită tratamentele de îndepărtare a strungăreţei este cel estetic", spune medicul Anabella C Oquendo, de la Colegiul de Stomatologie din New York, citată de „The New York Times".

Citeste mai mult: adev.ro/pbcgxm

| Usordargreu explică (pentru RAY):

Si de unde sa am bani de aparat dentar? Nu zic ca sunt săracă dar din pacate nu mi permit

| RAY a răspuns (pentru Usordargreu):

Dar asta nu inseamna ca esti urata sau ca nu te va iubi un barbat, nici vorba de asa ceva, voi ne alegeti pe noi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sunt urâte, pe unele chiar le avantajează, le dă un aer simpatic.

| Plato a răspuns:

Fiecare zi vine cu ceva nou.
Desi mi se pare demn de ironizat, o sa-ti raspund pe bune la intrebare, ca sa ma asigur ca e bine transmis mesajul: NIMENI nu e urat. Frumusetea e relativa, fiecare e frumos prin faptul ca e unic si o faptura de-a lui Dumnezeu. De asemenea, frumusetea e mereu in ochii privitorului.
In cazul tau, urat e modul de gandire, la ala ar trebui sa lucrezi.

| Usordargreu explică (pentru Plato):

Ca sa înțelegeți ...Eu am strungareata si de asta intreb

| Plato a răspuns (pentru Usordargreu):

Aham, cred ca mi-am dat si eu seama.
Repet, concentreaza-te pe psihic, lasa astea. Acolo ai o problema, ca te gandesti la lucruri precum intrebarea asta.

| anonimg a răspuns (pentru Plato):

Asta am vrut sa spun si eu: "urat e modul de gandire".

Usordargreu, subestimarea nu are ce cauta in viata noastra. Intr-o zi vom ajunge sa fim mult mai frumosi decat daca nu am fi trecut prin aceasta viata de suferinta.

| CleanHeart a răspuns:

Port de o grămadă de timp aparat dentar și tot o sa-mi rămână putina strungăreață și chiar mă bucur.
Nu are de ce sa te macine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare. Pe mine unul nu ma intereseaza distanta dintre dinti.

| ibaal a răspuns:

Dar,alea care au dintitii insirati cu prastia cum sunt!? laughing Sau lipsa, sau cariatilaughing
Cine suntem noi sa le judecam dantura altora.
Nu mi-o placea mie dantura lor, dar, poate nu au bani de dentistbig grin
O reconstructie oro-faciala nu e chiar pentru toate buzunarelelaughing
who cares?! laughing

| Usordargreu explică (pentru ibaal):

Chiar mai facut sa rad?

| ibaal a răspuns (pentru Usordargreu):

laughing

| Swetlly122 a răspuns:

Mie îmi par cute

| ElisaAna a răspuns:

Depinde de cel care privesti. Unora nu le place, altora li se pare chiar cute

| MariusNWM a răspuns:

Ce intreabare, gandeste-te ca unii si-ar dori si strungareata doar sa stie ca au dantura buna, eu cum stau prost cu dantura, multe carii, prea multi dintii si prea putin spatiu chiar mi-as dori sa am asa ceva.