| innocentkid_5166 a întrebat:

Fetelor ajutati-ma si pe mine cu niste mesaje de dragoste frumoase...cat mai deosebite.ms frumos.kiss

6 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Daca vrei ceva deosebit, scrie tu unul si gata. tie ti-ar placea ca baiatul de care iti place sa copieze ceva de pe net si sa iti dea mesaj asa? mie, sincer, nu. Maxim poti sa ii cauti o poezie de pe net si sa o trimiti lui. Dar mai bine faci tu ceva, cu cuvintele tale, sunt sigura ca va intelege mesajul si va aprecia mai mult decat niste cuvinte siropoase, despre care va stii ca sunt copiate.

| oz a răspuns:

De ce nu incerci sa faci tu unul...sa vezi ce bine te simti dupa...

| marsy a răspuns:

Da. e drept ce spune oz.

Ok. am sa ma strecor la sora mea in tel. sh o sa te ajut putin big grin
*te-am cautat atit de mult, dar sint fericita ca te-am gasit.Esti ingerashul meu micut si scump pentru care as face orice, te iubesc la nebunie!
*te iubesc la nesfirsit si tot ce imi doresc e sa te am linga mine mereu! Te iubesc dragostea mea!
*am auzit pe cineva soptindu-ti numele, m-am intors sa vad cine e si atunci era inima mea ce imi spunea ca mi-e dor de tine!
*inchide ochii si vei simti cum ma apropii de ine, cum buzele mele se ating de ale tale! A fost un sarut de n buna! l-ai simtit?
*O viata as gusta din dulceata buzelor tale si nu m-as satura, o viata as alerga spre tine si nu as obosi. pn ca te iubesc pooiule! :*

| MM a răspuns:

''Ce faci atunci când ţi-e dor de mine? Închizi ochii, pur şi simplu? De ce? Ca să vezi dacă mai stau încă ascunsa sub pleoapa ta dreaptă? Îţi musti uşor buzele, ca şi cum... aş face eu asta? Sau poate... îţi mângâi uşor fruntea să vezi dacă sărutul meu e încă acolo? Ce poţi să faci atunci când mi-e dor? Mă poţi auzi? Mă poţi visa? Să te visez cu aceiaşi ochi cu care te-am privit prima dată? Poţi dormi ştiind că visele tale sunt la mine în braţe? Ştii că inima ta e mult mai fierbinte în pieptul meu?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna "Inocentkid".
Nu cred ca solutia aceasta este cea mai potrivita pentru a comunica cu persoana pe care o iubesti. Dragostea este ceva personal si nu se poate nici imprumuta si nici experimenta pe baza de declaratii imprumutate. Ar fi o drama sufleteasca pentru persoana pe care o iubesti, sa afle ca tu ii scrii sau ii spui declaratii de dragoste primite de la altii ca sugestie. Nu ti-ar aduce nimic bun si mai ales, trairea ar fi searbada.
Sfatul meu este sa-ti lasi inima sa-ti vorbeasca si daca pentru inceput nu vei putea face declaratii de dragoste foarte elevate, simandicoase, pompoase, nu este asta o problema.
Cateva cuvinte sincere, simple dar din inima pot avea mai mult farmec decat sa spui niste vorbe de imprumut. Oricum, in relatie cu persoana ce o iubesti, mai devreme sau mai tarziu, tot se va da pe fata ceea ce tu poti sau nu poti in ce priveste exprimarea in cuvinte a iubirii.
Asa ca, nu este cazul sa incepi o relatie cu stangul...
Simpla in exprimare dar sincera si afectiva, este solutia cea mai potrivita. Mai ales ca este vorba de un context al dragostei. Iar dragostea curata nu cunoaste prefacatoria si nici vorbele de imprumut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello. Nu iti pot da textul, dar te pot ajuta sa creezi unul din suflet. Add: ws_screamo.