| HenkyPenky a întrebat:

Fetelor,am nevoie urgenta de sfaturi! De doi-trei ani am avut probleme cu cosurile, pana acum ceva vreme(in jur de un an)cand mi-au trecut majoritatea.Acum o saptamana m-am epilat pe fata cu ceara si am facut o mica iritatie care s-a transformat intr-un fel de acnee foarte urata.Am inceput sa ma dau cu Zynerit de azi si saptamana viitoare urmeaza sa merg la un dermatolog.Problema e ca tin un regim strict pentru detoxifierea organismului(Dieta Oshawa) ce consta numai in mei,hrisca,orez si grau,fara sare, ulei si nici multa apa.Genul asta de mancare contribuie la aparitia lor? Eu la baza sunt vegetariana, deci grasimi animale nu intra in discutie.Nu stiu ce sa ma fac,arat oribil. Ajutooor! sad Dau fundita, ce vreti voi.

Răspuns Câştigător
| RubyDonnahue a răspuns:

Nu e posibil sa fie de la alimentatie. O colega a patit la fel cand s-a dus la salon sa se penseze, epileze etc. Pe fata, in zona sprancenelor si a buzei superioare i-a aparut acnee din cauza cearei ( nu prea vorbesc romana) folosite. Cel mai bine e sa mergi la un medic!

2 răspunsuri:
| Lovee18 a răspuns:

Nu cred ca este de la mancare.dar cred ca cel mai bine este sa mergi la un dermatolog.

| HenkyPenky explică (pentru Lovee18):

Am spus, voi merge.Pentru a ajuta tenul sa-si revina ce pot sa mananc? Sau ceva naturist? Nu-mi place de fel sa iau pastile sau alte alea, nici Zyneritul nu ma incanta deloc.