| georgiana686 a întrebat:

A tinut cineva regimul oshawa? daca da.e vreo problema daca nu consum mei? doar orez, grau si hrisca? Si cum v-ati simtit dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Din ce stiu eu, este greu de mancat doar cereale si nu are nimic daca nu bagi mei. O sa fie atat de fara gust incat o sa iti trebuiasca destul de multa vointa.

Tine minte insa ca este cam drastic, scaderea este prea puternica si s-ar putea sa te simti nasol in aceasta perioada (se utilizeaza materia stocata in tesutul adipos care poate contine si chimicale toxice stocate acolo in decursul vietii si toate vor fi varsate mai repede in sange).

Singura mare problema a acestei diete este ca mancand cereale, nu prea dai de vitamina C si alte elemente de tipul acesta de care este absolut nevoie. In al doilea rand ai putea sa ai o dieta prea bogata in proteine datorita boabelor. Dar oricum e mult mai putin acida decat carnea, laptele, branza si oualele.