| Rawr22 a întrebat:

Fetelor ce masti naturale pentru par ati folosit? Ce efecte au avut si in cat timp?

1 răspuns:
| ang31989 a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline pe lungimea parului si ulei de ricin la radacina, pentru regenerare ( rezultatul apare chiar dupa prima aplicare in sensul ca parul pare mai sanatos) aaa si sa nu uit sa te speli bine sa nu ramane urme de grasime de la ulei. Am mai folosit ulei de argan care de asemenea e foarte bun, hraneste firul de par. Ulei de masline si galbenus de ou si cu zeama de lamaie, am avut o perioada cand mi se ingrasa foarte repede parul dar nu am observat niciun rezultat spectaculos in afara de mizeria care o faceam in baie laughing). Am mai incercat sa ma clatesc cu otet de mere amestecat cu apa, asta se face dupa spalarea cu sampon, parul ramane lucios dar imi displace mirosul. Deci eu raman la uleiul de masline, de ricin sau de argan ( cand am) e putin cam scump!
mult succes!