| alessia a întrebat:

Fetelor cum pot sa`mi pastrze si eu unghiile lungi? ca de ceva timp mi se agata si trebuie sa le tai, ma enerveazastraight face. aveti ceva secrete? voi cum vi le pastrati lungi?

funda!`:*

Răspuns Câştigător
| OFetitsaRoz a răspuns:

Draga mea eu am unghiile mari de 3 ani siacum ceva timp am avut prima data probleme cu ele.mi se exfoliau si se agatau fff repede.am cititpe net ca uleiul de masline sau de floarea-soarelui este fff bun pentru intarirea unghiilor dar eu stiam ca si zeama de lamaie.asa ca am dat cu putina zeama de lamaie peunghie amlasat sa se usuce iar apoi am dat cu ulei caldut iar acum unghiile mele au devenit tari si exfolierea si ruperea lor nu maiexista...Bafta! fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| diidii a răspuns:

Pai, da.le cu oja ca sa ti se intareasca sau cu un tratament si pileste.le ca sa nu se mai agate. big grin

| Acadeeeaa a răspuns:

Eu mi le pilesc aproape zilnic.
Secretul e sa-ti faci manichiura seara pentru ca nu se exfoliaza, si o sa vezi ca nu o sa ti se mai agate daca le pilesti searabig grin :*!

| jaujedam a răspuns:

Daca le ai lungi si poti fara sa te arzi baga-le in ulei incins.El o sa le intareasca.
Sper sa iti foloseasca.
happy

| npetcu90 a răspuns:

Nu ai calciu.mananca lactate.