| LCD a întrebat:

Fetelor cum scapati de parul din zona intima? cu ceara e dureros, prea dureros iar cu lama, creste a doua zi sad

6 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Iti recomand crema depilatoare Farmec care o tii doar 3 minute(daca nu o recunosti, scrie pe ea 3 min), este buna si eficienta pentru toate zonele(picioare, maine, zona pubiana, subrat.etc.), pe mine ma tine mai mult de 2 saptamani, eu zic ca merita sa incerci.baftawinking!

| rey a răspuns:

Eu sunt băiat, dar fostele mele prietene foloseau ceară, una cremă depilatoare, şi una lama(dădea un aspect B33ton, ce-i drept).
Apropo unele creme miros şi după 2 duşuri... deci ce e mai scump e mai bun.

| AldanaBlue a răspuns:

Ceara- chiar daca e dureros, baba sufera la frumusete. Si epilatorul pentru alte zone. Nu ma ating de lama si de crema, creste f repede, cateodata 2 fire intr-o radacina si nu suport parul. Cu ceara si cu epilatorul stiu ca stau linistita mult timp, si in plus se rareste si nu mai creste asa de gros firul de par.(in concluzie, cu timpul nu va mai durea asa de tare epilarea)

| gaga_5261 a răspuns:

Cremele depilatoare Veet sunt disponibile pentru cele trei tipuri de piele:

Normala: cu lotus si iasomie - 100ml
Sensibila: cu ulei de germeni de grau si flori de orhidee (disponibila la 100ml si la 400ml)
Uscata: cu unt de shea si flori de crin - 100ml

Cremele depilatoare Veet se aplica cu ajutorul spatulei astfel incat toata zona ce se doreste a fi epilata este acoperita; se lasa sa actioneze timp de 3 minute in cazul cremelor pentru piele normala si uscata si 5 minute in cazul cremei pentru piele sensibila, dar nu mai mult de 6, respectiv 10 minute, apoi se indeparteaza crema cu ajutorul spatulei si se clateste pielea cu apa.

Pret recomandat: 16. 99 Ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Bogdana si eu am folosit crema aia... dar nu prea a avut efect thinking adica pur si simplu imi frecam picioarele si de abia se ducea niste par laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU CRED ca cel mai bine este epilarea, cu toate ca este foarte dureros, merita! frumusetea merita sacrifiii