| AnemonaP a întrebat:

Fetelor,nu mai stiu ce sa ma fac.Pana acum de 3 ori mi-am dat forma la salon la sprancene,deoarece mi se strica dupa o saptamana,imi cresteau si cand le pensam, forma era stricata.Acum o saptamana mi-am dat forma iar,am fost foarte multumita,mai mulumita ca niciodata,acum mi-au crescut si iar s-au stricat.Ce sa ma fac? Incerc sa le pensat,sa le tai, dar nu mai au forma pe care o aveau la inceput.Si oricum, nu m-as duce in fiecare saptamana sa ma pensez la salon.Incerc sa ma pensez,sa am grija de forma, dar nu reusesc.Ce sa ma fac? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

2 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Trebuie sa inveti sa ti le ingrijesti singura, nu-ti mai lua mult din ele daca vezi ca ti se strica.

| cookie01 a răspuns:

Nu esti singura, asa cresc sprancenele, dupa ce le dai o forma se strica repede. Ai putea sa le corectezi cu un creion, sa nu se vada asa tare, iar ce a crescut pe langa si nu afecteaza forma poti pensa chiar tu. Poti sa rogi o prietena care se mai penseaza singura sa te ajute.