| skriil a întrebat:

Fetelor, poate suna ciudat, dar numai stiu ce sa mai cred despre organismul meu! E ciudat! Oare sa fie din cauza menstruatiei? Am impresia ca in aceasta perioada, desi sunt balonata in burta, slabesc! Abia cand reusisem si eu sa mai imi ingros picioarele cu pilates, ca a venit menstruatia si timp de 3 zile-4, picioarele mele au ajuns din nou ca inainte: slabe si lipsite de farmec. De ce? Daca fac pilates, slabesc? Oricat as manca pe picioare nu se depune mai nimic. Ce sa fac? Peste 3 saptamani am banchetul la munte, si vreau sa arat impecabil. Astept pareri si sfaturi. Sa mai imi lucrez muschii si sa continui sa mananac mult, sau.ce?

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In cele 3-4 zile ale ciclului, nu ai cum sa slabesti 2-3 kg sau sa slabesti doar la picioare.Fa gimnastica, mers alert, pilates, dar nu exercitii care sa-ti dezvolte musculatura.Iar daca mananci ce nu trebuie, se depune peste tot.In 3 saptamani, poti doar sa bei ceaiuri de fructe, tei, sunatoare, iar daca ai peste 14 ani, bea cate o infuzie din ceai verde, dimineata dupa ce mananci, dar vrac, adica nu cel din pliculete.Mananca gratare sau carne fiarta impreuna cu diverse salate din legume,supe din legume,paine neagra cu tarate,lapte sau iaurt cu cereale, seminte de floarea soarelui, de bostan, nuci, fistic.Cat de slaba poti sa fii? Eu la 1, 64m am 56kg, dar am 60 ani!

| aureu a răspuns:

Buna! Eu zic sa mananci la ora exacte la 8 dim 12 dup si 6 seara cam 3 zile la rand si vezi ce se intampla am auzit ca daca mananci rwegulat te ingrasi si eu am patit-o

| Sleepytime a răspuns:

Nu e bine ce porpunere ti-ai ales! Esti in crestere organismul tau e inca in dezvoltare de aia nu te ingrasi, medicii nutrionisti au spus sa face sala cele care vor sa se ingrase, caci ingrasarea nu e tocmai ok.Si daca faci sala nu cred ca o sa pui masa musculara in 3 saptamani, dar merita incercat.