| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, unghii rotunjite sau patrate? Ce preferati?

Răspuns Câştigător
| xAvrilx a răspuns:

Imi plac cele partate, dar, eu mai mereu le am rotundebig grin. Funda? Stiu ca e stupida chestia cu funda dar e crizalaughing.

15 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Pătrate.

| JustMe a răspuns:

Mie imi plac patrate, dar de multe ori le am si rotunde, depindehappy

| Hmmmm a răspuns:

Rotunjite, scurte, date cu lac transparent

| LoveMe a răspuns:

Patrate, cu manichiura frantuzeascawinking

| marrr a răspuns:

Pătrate:d

| dannys a răspuns:

Eu le fac patrate.Acum depinde si de forma degetelor sau formatul unghiilor.

| pinky_2290 a răspuns:

Patrate!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Patratiiii! love struck laughing

| kindness a răspuns:

Rotunjitewinking, dar cele patrate se poartawinkingsi hai sa-ti zic un pont despre unghiwinking[asta e ceva in pluslaughing]Unghiile ne arata sanatatea intregului organism! Liniile orizontale pe unghii vorbesc despre o alimentatie dezechilibrata sau despre boli netratate la timp. Acestea se pot manifesta si atunci cind apare o schimbare in alimentatie. Suprafetele farimicioase pe unghii inseamna depuneri de sare.
Unghiile roase sint un semn al nervozitatii, al deficitului de minerale sau al prezentei unor paraziti in intestin. Sint in acelasi timp un simptom al nevrozei, al gastritei, al disfunctiilor sexuale la femei. O umflatura la capatul unghiei vorbeste despre o infectie cronica a plaminilor
Dupa structura unghiilor se poate determina tipul de temperament: Dupa forma si structura unghiilor se poate determina temperamentul omului. Unghiile melancolicilor sint de obicei lungi, adesea palide, aspre, uscate si fragile. Unghiile flegmaticilor sint mai patrate, groase, tari, stralucesc puternic. Unghiile colericilor sint lunguiete, tari sau moi, roze sau galbene, stralucesc foarte putin. Unghiile sangvinicilor sint late, moi, de culoare roz, au forma ovala, stralucesc putin.
Ai grija de tinehappywinking

| crrinnaaa a răspuns:

Eu rotunde... sin cauza formei unghiei nu o pot avea patrata

| Adriana_8922 a răspuns:

Patrate

| Crisstina a răspuns:

Patrate si mari! niciodata scurte big grin

| ilincush a răspuns:

Cele patrate arata mai ingrijit si se poarta insa sunt mai greu de intretinut decat cele rotunde.eu le am rotunde sunt mai dragutehappy

| daydreamerbeliever a răspuns:

Ambele
depinde cum am chefbig grin

| Just_3218 a răspuns:

Patrate:p. Tu?smug