| anonim_4396 a întrebat:

Fiind minor, cum ai putea face niste bani? (in afara de a fi reprezentant la firme de cosmetice etc)

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Imparti pliante din`alea pe strada, sunt unele terase care accepta pe timp de vara si ospatari minori

e ilegal ca orice angajator sa angajeze persoane sub 18 ani pentru munca obisnuita sau sub 16 ani pentru munci mai usoare si o perioada mai mica de lucru (zilnic). Pur si simplu asta prevede Codul Muncii