| DiDi a întrebat:

Filmul favorit!
Cred ca cu totii avem cate un film favorit, cel care ne transpune intr-o alta lume, ne linisteste, il vizionam cu placere atat singuri, cat si insotiti de prieteni, iubit/iubita, rude samd.

Filmul meu favorit, este: Marley and me.

Al tau care este?:-)

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

The Notebook este extraordinar. Mi -a placut la nebunie.
Shawshank Redemption este nemaipomenit si el.

Aceste doua sunt preferatele mele. Nu pot mentiona doar unul pentru ca fiecare e diferit, are un alt subiect insa amandoua sunt geniale.

O completare ( mi-am adus aminte cu greu numele unui film pe care il ador ) :

Foarte mult mi-a placut : Notte prima degli esami oggi

Nu cred ca ai auzit de el pana acum. Iti spun ca merita cu adevarat. Chiar daca trebuie sa cauti un pic pentru a-l gasi si ai nevoie si de subtitrare.

Uite un trailer : http://www.youtube.com/watch?v=ZoWHUU3Ixkk&feature=related

| Elena1234456 a răspuns:

American Pie - filmul perfect.
Daca te prind parintii ca te uiti la el, esti pedepsit.
Cu prietenii filmul vine la pachet insotit de o halba de bere.
Cu iubita/iubitul te gandesti la lucruri interzise big grin.
Imi place faptul ca toti se uita la American Pie, dar nimeni nu recunoaste big grin.

| Flav a răspuns:

Man on fire, cu Denzel Wasington.

| Veve :X a răspuns:

Matilda... este primul film pe care l`am vazut dupa ce am invatat sa citescbatting eyelashes il urmaresc cu aceeasi placere de fiecare data

| Klara a răspuns:

The boy in striped pyjamas & Schindler`s List.

(pentru un moment)

| anka a răspuns:

A walk to remember

| DiDi explică:

Noua aparitie: Twilight - New Moon.happy

| iauru a răspuns:

La cate filme am vazut si nu ma laud(adica ma gandesc ca si tu ai vazut multe) nu pot avea unul preferat pur si simplu nu pot.
dar ar fi cateva care mi-au placut in mod deosebit:pirates of the caraibbean(toate), law abiding citizen, pink panther1, 300...etc

| alexutza_1725 a răspuns:

Moulin rouge sau bad girls si chiar matilda

| ForbiddenLove a răspuns:

Nu pot sa am un film favorithee hee...am vazut multe filme care mi-a placut

| tia a răspuns:

Si mie imi place f mult Marley and me, dar mai am un film ff dragut care il ador, A walk to remember. Merita sa-l vezi e superb.
Bafta!

| OrangeWind a răspuns:

Man on fire, Speed(1), The lake house...mai multehappy

| Reek54 a răspuns:

Special Forces.

| Reek54 a răspuns:

The Walking Dead.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am vazut neaparat un film romantic, de vizionat cu iubitul, la lumina lumanarilor sau cu popcorn in fata; am vazut unul de groaza care mi-a placut foarte mult: Jocuri imaginare. Dar imi place in acelasi timp si unul de aventuri/ SF: Pulbere de stele big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fanaa" si "Angele si lupii"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Remember me, seven pounds, august rush, if only -is grozave filmele astea:X