| Bonca_Liana_2000 a întrebat:

Fiti atenti, imi place de un baiat, dar nu sunt sigura daca si el ma place. Din câte stiu si sunt sigura pe ce stiu lui ii place de alta fata, scorpie, rea. Noi doi suntem cei mai buni prieteni. Dar eu cred ca suntem doar atât. Toata lumea din clasa zice ca ne place unul de altul dar amândoi negăm. Uneori da semne ca ma place. Ma pupa pe obraz, sta langa mine, ma priveste îndelung. Dar da semne si mai des ca ii place de fata cealalta. Si am uitatnsa mentionez ca el nu stie ca il plac. Ce sa fac? Sa ii zic ce a ce simt sau sa astept sa faca el primul pas.
? FARA RASPUNSURI IN BATJOCURA! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ColdBreeze a răspuns:

Eu zic sa astepti sa faca el primul pas.Sau sa ii zici unui alt prieten in care ai incredere sa il intrebe. Daca el nu vrea inseamna ca stie ca dupa despartire s-ar putea sa te piarda din postura de cea mai buna prietena.Am fost si eu in aceeiasi situatie sad

1 răspuns:
| NCN a răspuns:

Normal trebuie baitu sa faca primul pas, dar la ce generatie avem (in general ma refere)poti face si tu primul pas e ok daca ii place cat de cat de tine nu te respinge. Daca ti mult la el fa tu primul pas, alti sunt mai timizi alti prea smecheri. Daca nu ai inteles iti explic in alt fel lasa un mesaj.