| alexa19 a întrebat:

Fostul meu prieten este asa indiferent cu minesad, il vad zilnic, sta pe strada cu minesad. Mentionez ca el a pus punct relatiei pentru ca spunea ca nu crede ca suntem potriviti.
Cand ne intalnim pe strada ne dam doar un simplu"buna" uneori nici nu ne salutam, trece se uita la mine. Daca este sa vorbim, vorbim doar"ce faci? ce ai mai facut" si atatstraight face
Eu inca tin la el, l-a mai intrebat un prieten de al lui daca vrea sa de impace cu mine si a spus ca nu.(avem o luna si 2 saptamani de cand numai suntem impreuna).
De ce credeti ca ma trateaza cu indiferenta?
Cum as putea sa il uit?sad

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este fostul, lasă-l așa. Nu mai privi înapoi, trecutul nu te hrănește ci te rănește!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| larissuka a răspuns:

Nu-ţi face griji pentru oamenii din trecutul tău, există un motiv pentru care nu sunt şi-n prezentul tău! Sigur ca nu te mai iubeste, obisnuieste-te cu ideea scumpo.Niciodată să nu priveşti înapoi, după ce`ai fost dezamăgită...Azi plângi pentru cineva, mâine poate ai să zâmbeşti şi ai să fii cu altcineva. Aşa e viaţa! Crede-ma. E greu sa uiti, dar e si mai greu sa nu faci asta!
Bafta!

| 97gaby a răspuns:

Buna alexa 19...Eu cred ca desi e greu de crezut, adevarul e ca el nu mai tine la tine. poate ca e greu la inceput si te doare tare dar in timp ai sa inveti sa nu te mai gandesti la el.Eu am fost intr-o situatie asemanatoare si mie miau trebui vreo 10 luni ca sa-l uit dar se pare ca am reusit.big grin Oricum ''timpul de vindecare''variaza de la om la om.happy Ma rog.ce vreau sa spun e sa incerci sa nu-i mai vb pentru ca daca pe el nul intereseaza de tine atunci pe tine de ce tear interesa? Mrg stiu ca e greu dar o sa vezi ca o sa gasesti pe altcineva care sa te merite.happy Sper ca te-am ajutat.big grin

| alexa19 explică:

Se*