| Mayy a întrebat:

Ce simtiti cand fumati, ce stare vad da? Eu n-am fumat niciodata si am 20 de ani desi is curioasa de ce atatea persoane fumeaza. (aproapo nu intreb pentru ca as vrea sa ma apuc, ci de curiozitate. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sp33dyt a răspuns:

De ce crezi ca fumatorii vor sa se lase?
nu e vorba de stare, desi unii ar spune ca da o stare de relaxare
am fumat 10 ani (la trecut) si singura scuza care am gasit-o a fost pierderea de timp (nu aveam ce face, fumam o tigara si treceau 5-10 min)
pe partea rea:
- majoritatea fumeaza 1 pachet pe zi/30 zile pe luna = gaura in buget de peste 300 roni (numai vorbim de cei peste 3.650 roni pe an)
- miros urat
- stare de oboseala
- si nu ultimul rand cresti foarte mult sansele de a te imbolnavi de ceva (nu doar cancer)

5 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Ce sa se fumeze iarba sau tigari? Stiu ca cei care fumeaza iarba le dau o stare asa de relaxare parca sunt pe alta lume iar la tigari nu simti nimic nicio stare! Dar te sfatuiesc sa nu te apuci nici de una nici de alta! Si app. CURIOZITATEA UCIDE!

| vampiressa a răspuns:

Eu una fumez de plictiseala, sar cand esti nervos o tigara-doua te calmeaza imediat.dar nu te apuca, e greu sa te lasi

| Rox3tte a răspuns:

Pai la fiecare este diferit...ori cazi si ramai inconstient vreo 5 -10 secunde ori te ineci cu fum big grin iar la stare iti da una de ameteala big grin

| IMC90 a răspuns (pentru Rox3tte):

Stai asa ca doar nu fumeaza un cui ca sa-l puna in fund laughing (sau, mai stii?)

| pmp a răspuns:

Curozitatea e mai rea ca tigarile.