| alexandra444447 a întrebat:

Funda! ajutati-ma la mine in clasa este un baiat care am aflat ca ma place si el este cam urat si obraznic ce ar trebui s afac eu il plac ca e bun si ma ajuta e simpatic dar fetele imi spun sa il ignor si de asta ce sa fac FUNDA!

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asta.Si la fel colegul nu era cel mai frumos. Era chiar enervant ( daca vreun baiat din clasa vorbea cu mine, el se supara si nu mai vorbea cu ei, si baietii se suparau pe mine, si nu imi placea asta ). Eu am vorbit cu prietenul lui cel mai bun, sa il faca sa ma intrebe si l-am refuzat frumos zicandu-i ca intre colegi de clasa nu ar merge niciodata o relatie.
Dar daca tu il placi pe tip, de ce sa nu fi cu el? Nu trebuie sa faci ce zic prietenele tale daca inima si mintea zic ca ar trebui sa ii dai o sansa. Iubirea se castiga :*.
Poate poti vorbi si cu mama ta, care are mai multa experienta :*.
Bafta!

1 răspuns:
| adryana2001 a răspuns:

Pai daca esti sigura ca te place, ar trebui sa fi cu el daca si tu il placi. Acum depinde si de ce clasa sunteti, dar in fine nu-i un raspuns pentru intrebarea ta. Dupa cum ziceam daca-l placi ar trebui sa fi cu el si sa nu asculti ce zic altii si gandeste-te daca ti-l "fura" alta? eu asa zic... totul tine de tine.