| loredanalorena a întrebat:

Funda! Am auzit ca pe timpuri... oamenii vorbeau toti aceeasi limba:si francezi si portughezi, si olandezi si englezi etc. Vreau sa stiu ce eveniment s-a intamplat de a schimbat acest lucru...am inteles ca Dumenezeu s-a suparat pe noi ca nu stiu ce-am facut si mai departe nu stiu!

Răspuns Câştigător
| DyDyLyX a răspuns:

E din biblie:oamenii vorbeau aceeasi limba cum ai spus tu si s-au hotarat sa construiasca un turn inalt(un fel de zgarie-nori big grin ) incat sa ajunga la Dumnezeu, iar Dumnezeu s-a suparat si i-a facut sa vorbeasca fiecare o limba diferita, incat sa nu se mai inteleaga.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit prost

| thefighter1 a răspuns:

Turnu Babel, citeste despre el.